Sounds Of Haiku jutro w Warszawie


2010.11.28

opublikował:

Sounds Of Haiku jutro w Warszawie

W listopadzie BMW Jazz Club po raz piąty zabiera amatorów muzyki jazzowej w podróż po najdalszych zakątkach świata w poszukiwaniu muzycznej przygody z Anną Marią Jopek. Ostatni z koncertów będących częścią tegorocznego cyklu, którego hasło brzmi SOUNDS OF HAIKU, odbędzie się w Warszawie już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada.

W ramach trasy odbywającej się pod hasłem SOUNDS OF HAIKU, Anna Maria Jopek zaprosiła do współpracy najwybitniejszego japońskiego pianistę jazzowego, Makoto Ozone. Wybór nie jest przypadkowy, gdyż muzycy mieli okazję pracować wcześniej razem przy płycie Ozone „Road to Chopin”, na której Jopek wystąpiła, jako gość specjalny. Teraz artyści znowu łączą siły. SOUNDS OF HAIKU to spotkanie muzycznych talentów z różnych zakątków świata, łączące w sobie estetykę dalekowschodnią ze słowiańską ekspresją.


Do zespołu Anny i Makoto dołączy także Tomohiro Fukuhara, flecista, którego udział nada szczególny charakter spotkaniu. 

W ramach trasy BMW Jazz Polska: SOUNDS OF HAIKU, 29 listopada artyści zagrają w Warszawie w Teatrze Polskim przy ul. Karasia 2.

WARSZAWA – 29.11.2010 – Teatr Polski, ul. Karasia, godz. 20.00.

Oprócz Warszawy, koncert odbył się we Wrocławiu (22.11) i Dąbrowie Górniczej (25.11), oraz odbędzie się w Gdańsku (27.11).

BMW Jazz Club to nowatorskie wydarzenie muzyczne będące wspólnym przedsięwzięciem Anny Marii Jopek, Marcina Kydryńskiego i firmy BMW Polska. W ramach projektu, co roku odbywa się cykl koncertów z udziałem Anny Marii Jopek i światowej sławy muzyków. Każdy rok to nowe inspiracje muzyczne z innego zakątka świata. Pierwsza edycja odbyła się pod hasłem „Jazz and Bossa Nova Night” i była swoistą podróżą do muzycznej Brazylii, podczas gdy w następnym roku koncerty „African moods” przybliżyły melomanom kulturę afrykańską. Rok później Jopek zaprosiła do współpracy wybitnych polskich artystów, którzy wspólnie dali koncert pod hasłem „Po polsku”. IV edycja BMW Jazz Club odbyła się w iście portugalskim stylu pod nazwą „Lisbon Stories”. Tym razem, w listopadzie, inspiracją będzie kultura Dalekiego Wschodu, a cykl składający się z pięciu koncertów nosi nazwę SOUNDS OF HAIKU.

Kup bilet na to wydarzenie:

Polecane

Share This