Soundtrack do filmu który nigdy nie powstał. Bokka prezentuje swój czwarty album


2022.02.25

opublikował:

Soundtrack do filmu który nigdy nie powstał. Bokka prezentuje swój czwarty album

Foto: Filip Blank / Art. Tomasz Goławski

Ukrywający swoją tożsamość zespół BOKKA wydaje czwarty album w swojej karierze – apokaliptyczny, monumentalny ale przy tym w warstwie tekstowej wskazujący na to, co w życiu najważniejsze. To płyta, która pozwala głębiej przeżyć otaczającą rzeczywistość tu i teraz.

Koncept albumu opiera się o zarys scenariusza napisanego przez Dorotę Piskor – współautorkę pierwszego teledysku BOKKI – Town Of Strangers. „Blood Moon” zabiera słuchacza w fikcyjną podróż do dnia końca świata, który według wielu legend i wierzeń miał nastąpić podczas zjawiska nazywanego „krwawym księżycem”.

Filmowa aura przeniosła artystów w rejony, w których jako BOKKA nigdy wcześniej nie byli. Zespół zdecydował się na nietypowe dla siebie środki wyrazu korzystając m.in.. z brzmień orkiestrowo-symfonicznych. Bliskie stały im się nie tylko instrumenty smyczkowe, ale także flety, klarnety, oboje czy fagoty. Wokale już nie są tylko na froncie, tkają też dywany w warstwie instrumentalnej. Jest to zasługa wielu godzin samplowania przeróżnych dźwięków, jakie może wydobyć z siebie człowiek.

BOKKA na temat “Blood Moon”:

Na ten dzień czekaliśmy ponad rok. Nasz 4 album, piękny i gotowy leżał wypatrując lepszych czasów… Nie trafił na takie. Nasz soundtrack do nieistniejącego filmu o końcu świata dzisiaj zdaje się boleśnie odzwierciedlać rzeczywistość. Mamy nadzieję, że przyniesie jednak promyk nadziei.

Przekaz całego albumu „Blood Moon”wspiera niezwykle poruszający teledysk, a właściwie mini-film z dialogami do utworu „Walk On A Wire” autorstwa Maćka Bieruta i Karola Łakomca. W roli głównej wystąpił Piotr Głowacki, który wspólnie z młodziutką Alicją Wieniawą stworzyli niezapomniany duet opowiadając historię ojca, który w obliczu końca świata bierze cały ciężar tej wiadomości na siebie i spędza piękny dzień ze swoją niczego nieświadomą, nastoletnią, niewidomą córkę.

Płyta Blood Moon ma inną niż do tej pory u BOKKI melodykę, niespieszne tempo i narrację. Bohaterowie tej opowieści w obliczu zbliżającego się kataklizmu pozostają pochłonięci prywatnymi emocjami, rozterkami, płonnymi postanowieniami oraz rozważaniami nad sensem istnienia.

Pieczę nad albumem sprawował uznany producent Bogdan Kondracki, odpowiedzialny za sukcesy wielu polskich artystów, m.in. Dawida Podsiadło, Ani Dąbrowskiej, czy Moniki Brodki. Za koncepcję wizualną wydawnictwa odpowiada Jakub Guzik.

W marcu zespół wyrusza w trasę promującą ich najnowszy album. Lista koncertów poniżej:

5.03 Gdańsk – Stary Maneż
6.03 Poznań – Tama
11.03 Szczecin – Kosmos
12.03 Zielona Góra – Kawon
18.03 Katowice – Królestwo
19.03 Wrocław – Zaklęte Rewiry
25.03 Warszawa – Niebo
26.03 Opole – NCPP
1.04 Ostrów Wlkp. – Stara Przepompownia
2.04 Bydgoszcz – Fabryka Lloyda
3.04 Kraków – Klub Kwadrat

Polecane

Share This