Spięty zapowiada solową płytę


2021.03.13

opublikował:

Spięty zapowiada solową płytę

Foto: O. Szramka

„Black Mental”, solowy album Spiętego, ukaże się 16 kwietnia. Wystartował preorder płyty.

Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule „Black Mental“, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu. Rąbka tajemnicy na temat zawartości albumu uchyla Spięty –

– Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy. O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić – to bitem i rymowanym CKM-em. Systemie ja się poddaję… już dłużej naiwny być nie zdołam. Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje!

Album ukaże się 16 kwietnia w formatach CD, podwójny vinyl oraz limitowany box CD. Dostępny będzie również limitowany box CD w zestawie z koszulką.

Lista utworów:

1. BITWA O CO2
2. NARODOWY SOCJALIZM KOSMOSU
3. WANTED
4. TRYBUNA MAŁPOLUDU
5. NIE MARUDŹ #MeToo
6. ZWIEZDA ŚMIERCI
7. HOMO SAPIENS ERECTION
8. KARATE KIT
9. ARCHIWUM XXX
10. LEJCE KTÓRE LECZĄ
11. OKUDŻABA
12. KOPCIUSZKO

Polecane

Share This