Kto śpiewał na płycie Michaela Jacksona? Zapadł wyrok


2018.08.30

opublikował:

Kto śpiewał na płycie Michaela Jacksona? Zapadł wyrok

foto: mat. pras.

W 2010 roku na rynku pojawił się album „Michael” Michaela Jacksona. Był to pierwszy pośmiertny album zmarłego rok wcześniej artysty. Na płycie znalazły się m.in. nieznane wcześniej utwory. Pojawiły się plotki, że aż trzy z nich, czyli „Breaking News”, „Monster” i „Keep Your Head Up” zostały zaśpiewane przez zupełnie inną osobę.

Vera Serova, jedna z fanek muzyka, wniosła nawet sprawę do sądu i na jej zlecenie osoba zajmująca się rozpoznawaniem głosu stwierdziła, że głos na wspomnianych wcześniej piosenkach najprawdopodobniej nie należy do Michaela Jacksona. Na te rewelacje postanowił odpowiedzieć Zia Modabber reprezentujący interesy wytwórni. – Nikt nie powiedział, że Michael Jackson nie zaśpiewał w tych piosenkach (…) Nie zapadł żaden wyrok w sprawie, czyj głos znajduje się w nagraniach – powiedział kilka dni temu dla Variety.

Teraz Serova przegrała sprawę w sądzie. Sąd uznał, że sama wytwórnia mogła nie wiedzieć, czy Jackson rzeczywiście śpiewa w tych utworach, więc oskarżenia były bezpodstawne. – Odnieśliśmy totalne zwycięstwo w sprawie Very Serovy – powiedział Howard Weitzman, prawnik reprezentujący interesy spadkobierców Michaela Jacksona. W oświadczeniu nie pojawia się także informacja o tym, kto rzeczywiście zaśpiewał w „Breaking News”, „Monster” i „Keep Your Head Up”.

Nowy wideoklip Michaela Jacksona

Do sieci trafił niepublikowany wcześniej teledysk Michaela Jacksona. Wideoklip do utworu “Behind The Mask” pojawił się dziewięć lat po śmierci artysty. Jest to oficjalne wideo autorstwa duetu Agressive.

Piosenka “Behind the Mask” początkowo miała trafić na album “Thriller”, ale z powodu problemów z prawami autorskimi pojawiła się dopiero na pośmiertnym albumie “Michael” w 2010 roku. Utwór jest coverem japońskiej grupy Yellow Magic Orchestra.

Wideoklip można obejrzeć poniżej.

Polecane

Share This