Spinache – „Duragi” – nowy kawałek i klip


2019.07.17

opublikował:

Spinache – „Duragi” – nowy kawałek i klip

fot. kadr z wideo

Singiel “Duragi” to zapowiedź nowego albumu Spinache’a. Data premiery singla została wybrana nieprzypadkowo, artysta prezentuje świeży utwór w dniu swoich urodzin. Daty mają być znaczącym elementem unikatowej koncepcji nadchodzącego krążka artysty.

Album “799919” to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki lat 90. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty.

Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in . na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a.

Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata.

Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache’em z 99 – komentuje artysta.

Premiera albumu “799919” zapowiedziana jest na październik.

Równolegle z premierą singla “Duragi” rusza preorder limitowanego wydania płyty, o szczegółach wydawnictwa artysta będzie informował już wkrótce.

Polecane

Share This