„Sportowe życie” Artura Rojka


2020.01.10

opublikował:

„Sportowe życie” Artura Rojka

fot. Szymon Roginski

Prawie sześć lat po premierze solowego debiutu dyrektor artystyczny OFF Festivalu ogłasza zakończenie prac nad swoim drugim albumem, który ukaże się wiosną 2020 roku nakładem wytwórni Kayax. Jego ostatnia, znakomicie przyjęta płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń”, zawierająca przeboje takie jak „Beksa” czy „Syreny” uzyskała status podwójnie platynowej płyty (ponad 60 000 sprzedanych egzemplarzy).

Pierwszym singlem zapowiadającym krążek „Kundel” jest piosenka „Sportowe życie”.

Za brzmienie nowego albumu odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex).

Od początku pomysł na album był taki, że nagrywamy płytę bardziej popową i lirycznie mniej introwertyczną, niż poprzednia. W piosence „Sportowe życie” nie ma charakterystycznego podziału na zwrotkę i refren, ale dzięki temu jej popowość jest mniej standardowa. W pewnym sensie historia, o której tutaj śpiewam, spina tematy poruszane na całej płycie. Doceń to co masz, i przyznaj, że tak naprawdę jesteś prostszy, niż ci się wydaje. To w niczym ci nie ujmuje – mówi o nowym singlu Artur Rojek.

Reżyserem i autorem scenariusza do teledysku singla „Sportowe życie” jest Michał Marczak. Jego filmy „Fuck forest” czy „Wszystkie nieprzespane noce” odbiły się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie (m.in. wyróżnienia na festiwalach w Sundance i Toronto). To pierwszy polski reżyser, który stworzył teledysk dla jednego z najważniejszych zespołów – Radiohead.

Wraz z premierą nowego materiału artysta wyruszy w pierwszą po długiej przerwie trasę koncertową. Większość koncertów jest już wyprzedana.

02.03 – Katowice, NOSPR
03.03 – Poznań, Sala Ziemi MTP
04.03 – Toruń, CKK Jordanki
05.03 – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
12.03 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur
15.03 – Gdańsk, Stary Maneż
16.03 – Koszalin, Filharmonia Koszalińska im. S. Moniuszki
24.03 – Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej
25.03 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
30.03 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza

04.04 – Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
05.04 – Kraków, Centrum Kongresowe ICE w Krakowie
20.04 – Katowice, NOSPR
26.04 – Łódź, Klub Wytwórnia
27.04 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
29.05 – Warszawa, Nowy Teatr
30.05 – Warszawa, Nowy Teatr

Polecane

Share This