Spotify ma plan jak pomóc artystom w czasie pandemii


2020.03.25

opublikował:

Spotify ma plan jak pomóc artystom w czasie pandemii

foto: mat. pras.

Spotify ujawniło plan pomocy dla artystów w czasie pandemii szalejącej na świecie. Firma ogłosiła, że planuje połączyć siły z MusiCares, PRS Foundation i Help Musicans i wpłacić znaczną sumę na pomoc artystom dotkniętym kryzysem. Na czym będzie polegać pomoc? Fani będą wpłacać dotacje, a Spotify wpłaci taką samą sumę, aż uzbiera się 10 milionów dolarów. Pieniądze mają trafić do ludzi z branży muzycznej na całym świecie za pośrednictwem wybranych organizacji.

SPRAWDŹ TAKŻE: DJ Premier pod wrażeniem prezentu od Polaków. „Zaniemówiłem”

Muzyka pomaga nam przetrwać ciężkie czasy, ale właśnie teraz setki osób z branży muzycznej potrzebuje naszej pomocy.

Spotify COVID-19 Music Relief to projekt, który został stworzony, żeby wesprzeć organizacje skupione na pomocy tym, którzy zostali dotknięci kryzysem. Spotify wpłaci donacje na te organizacje. Spotify będzie wpłacać takie same stawki jak każdy ze słuchaczy, w formule „dollar for dollar”, aż uzbiera się 10 milionów dolarów – poinformowała firma.

Przez pandemię koronawirusa odwołano mnóstwo festiwali i koncertów. W tym roku nie odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizja oraz odwołano także duże imprezy sportowe – Mistrzostwa Europy w piłkę nożną oraz Igrzyska Olimpijskie w Tokyo odbędą się w przyszłym roku.

Polecane

Share This