Sprzedaż biletów na koncerty Taylor Swift to spektakularna wtopa. Skończyło się na interwencji prokuratury


2022.11.19

opublikował:

Sprzedaż biletów na koncerty Taylor Swift to spektakularna wtopa. Skończyło się na interwencji prokuratury

fot. mat. pras.

„Midnights” Taylor Swift jest najlepiej sprzedającą się płytą od czasu wydania „25” Adele. Artystka jako pierwsza w historii wypełniła w całości pierwszą dziesiątkę zestawienia Billboard Hot 100 swoimi utworami. Kiedy więc Ticketmaster rozpoczynał sprzedaż biletów na stadionową trasę po Stanach, nietrudno było się domyślić, że tournee będzie cieszyło się rekordowym zainteresowaniem. Niestety, firma nie przewidziała natężenia ruchu wygenerowanego przez fanów.

Bilety na The Eras Tour od początku miały być dostępne jedynie dla zarejestrowanych i zweryfikowanych użytkowników Ticketmastera. Szybko okazało się jednak, że nawet te obostrzenia nie są w stanie ograniczyć tłumów dobijających się w wirtualnych kolejkach po wejściówki. Niestety, w momencie, w którym jedni czekali – nieraz kilka godzin – na swoją kolej, inni odsprzedawali już bilety w drugim obiegu, domagając się za nie nawet 20 tys. dolarów. Zanim w ogóle fani dostali się do kolejki, musieli przejść dwa poprzedzające ją etapy – „lobby” i „poczekalnię”. Tymczasem kiedy już „odstali” swoje, części z nich wyświetlał się komunikat, mówiący, że… miejsce w kolejce straciło ważność.

Administracja Ticketmastera tłumaczyła się z problemów technicznych w mediach społecznościowych, ale to nie wystarczyło, by uniknąć oskarżeń o manipulowanie sprzedażą. Jonathan Skrmetti, prokurator generalny stanu Tennessee – prowadzi postępowanie, mające na celu wyjaśnienie sytuacji.

Sprzedaż wejściówek na The Eras Tour to spektakularna wtopa Ticketmastera, a także skaza na wizerunku Taylor. Fani artystki zarzucają jej, że ignoruje ich problemy, by nie iść na wojnę z dużym partnerem biznesowym.

Polecane

Share This