Stacey Kent już jutro i w piątek na koncertach w Polsce


2013.11.21

opublikował:

Stacey Kent już jutro i w piątek na koncertach w Polsce

Już w czwartek do Polski przyjedzie Stacey Kent. Artystka wystąpi w naszym kraju dwukrotnie: 21 listopada w warszawskim Palladium i 22 listopada w poznańskiej Sali Ziemi MTP. Koncerty związane będą z promocją nowego krążka Stacey Kent zatytułowanego „The Changing Lights”. Album stanowi hołd dla brazylijskiej muzyki.

Stacey Kent (ur. 27 marca, 1968 w South Orange, New Jersey) uważana jest za jedną z najciekawszych jazzowych wokalistek. Ukończyła komparatystykę literacką na Sarah Lawrence College in Nowym Jorku, po czym zamieszkała w Anglii, gdzie studiowała w Guildhall School of Music and Drama. Podczas studiów w londyńskiej Guildhall School of Music and Drama poznała swojego męża, saksofonistę Jima Tomlinsona, którego poślubiła w 1991 r.

Jej pierwszy album „Close Your Eyes” ukazał się w 1997 roku. Od tego czasu nagrała pięć płyt, a także pojawiała sie gośinnie na płytach Tomlisona – ostatnio na płycie „The Lyric” (2005), która otrzymała nagrodę „Album of the Year” 2006 na BBC Jazz Awards. W 1995 roku Stacey Kent pojawiła się w filmie Ian McKellena „Richard III” śpiewając jazzową wersję utworu Christophera Marlowe`a „The Passionate Shepherd to His Love”. W 2007 wydana została najnowsza płyta Stacey Kent „Breakfast On the Morning Tram”. Producentem ostatniej płyty jest mąż Stacey, brytyjski saksofonista tenorowy Jim Tomlinson, którego ostatni album „The Lyric”, z gościnnym udziałem Stacey, otrzymał tytuł Najlepszego Albumu, podczas gali 2006 BBC Jazz Awards.

Rozpiski godzinowe obu występów prezentują się następująco:

19:00 otwarcie drzwi

20:00 Stacey Kent

 

Polecane

Share This