Stanisław Soyka w nowym projekcie muzycznym


2014.10.24

opublikował:

Stanisław Soyka w nowym projekcie muzycznym

29 czerwca 2014 nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego ukazał się wyjątkowy, debiutancki album zespołu PUSZ „Pąki białych róż” z udziałem Stanisława Soyki.

PUSZ to nowa formacja muzyczna założona przez Pawła Osickiego (perkusistę m.in. grupy Pogodno) składająca się z czołowych, znanych polskich twórców muzyki rozrywkowej: Stanisława Soyki, Antoniego Gralaka, Sławomira Jaskułke i Jacka Budynia Szymkiewicza.

„Pąki białych róż”  to awangardowe, nowoczesne wersje starych polskich pieśni legionowych, ludowych i powstańczych. To współczesna muzyczna opowieść o miłości, odwadze, pełna dynamicznych zwrotów akcji i melodycznych historii.

Stanisław Soyka o płycie i zespole: Grupa Pusz z Pawłem Osickim na czele to objawienie na polskiej scenie w 2014 roku. Pąki białych róż to dzieło wyjątkowe. Ta płyta to przedstawienie, słuchowisko. Dobrze znane polskie pieśni powstańcze i legionowe ujęte są w sposób nowoczesny i… zaskakujący. Jestem pewien, że uważnemu odbiorcy przyniesie wzruszenie i zainspiruje.

Polecane

Share This