Startuje Jarocin Festiwal 2016. Wśród gwiazd m.in. Slayer, Five Finger Death Punch i The Prodigy


2016.07.07

opublikował:

Startuje Jarocin Festiwal 2016. Wśród gwiazd m.in. Slayer, Five Finger Death Punch i The Prodigy

Pięć scen, ponad 30 godzin muzyki na żywo, wielkie legendy ciężkiego brzmienia – tak zapowiada się Jarocin Festiwal 2016. Podczas trzech dni w Jarocinie wystąpi blisko 50 wykonawców. Wśród nich gwiazdy rocka i heavy metalu – m.in. Slayer, Five Finger Death Punch, The Prodigy oraz D.O.A., a także legendy polskiej muzyki alternatywnej – m.in. TSA, Acid Drinkers, Sweet Noise, Farben Lehre oraz Hunter). Wiele z nich to właśnie w Jarocinie przed laty stawiało pierwsze kroki w swojej karierze. Podobnie, jak w roku ubiegłym koncerty polskich oraz zagranicznych gwiazd odbywać się będą na imponujących rozmiarów scenie, składającej się z trzech skrzydeł. Na terenie festiwalowym ustawiona zostanie także tzw. „Scena Namiot”.

– Tegoroczna oferta Jarocin Festiwal to ukłon w stronę miłośników ciężkich brzmień, którym Jarocin jednoznacznie kojarzy się ostrymi riffami i dużą dawką mocy. Na jarocińskiej scenie nie zabraknie polskich legend, które przed laty właśnie tutaj debiutowały oraz młodych talentów, które karierę mają dopiero przed sobą. Przed festiwalową publicznością zaprezentują się również międzynarodowe gwiazdy, których nazwy górują w line-up’ach najbardziej prestiżowych zagranicznych rockowych festiwali muzycznych – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wspólnie ze Spichlerzem Polskiego Rocka organizuje Festiwal Jarocin.

Wyjątkowe projekty

Jarocin Festiwal 2016 będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na obecność międzynarodowych oraz polskich legend mocnego brzmienia, ale także z powodu szeregu interesujących projektów specjalnych.

Jednym z nich będzie koncert grupy Acid Drinkers pod szyldem „Motörhead Tribute”, będący hołdem dla, zmarłego w grudniu ubiegłego roku Lemmy’ego Kilmistera. Muzycy z poznańskiej grupy wielokrotnie sięgali w swojej karierze po utwory Motörhead – wystarczy przypomnieć chociażby cover „Ace of Spades”, który został zrecenzowany przez Kilmistera, jako lepszy niż oryginał.

Szczególny będzie także projekt Nowsza Aleksandria. Po trzydziestu latach od premiery płyty „Nowa Aleksandria”, ikoniczne nagrania legendarnej grupy Siekiera widzom festiwalu w Jarocinie przypomni Drivealone, czyli poznański multiinstrumentalista, producent i kompozytor Piotr Maciejewski w towarzystwie skompletowanych na to wydarzenie muzyków oraz specjalnie zaproszonych wokalistów.

Jarocin Antyfest – Antyradia

Istotnym elementem festiwalowej oferty będzie możliwość posłuchania profesjonalnych występów finalistów przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”. Podobnie jak w ubiegłym roku, także tym razem formuła wydarzenia przewiduje, że młode talenty wystąpią na Scenie Głównej tuż obok głównych gwiazd wydarzenia. Laureata konkursu poznamy trzeciego dnia festiwalu. Zwycięzca otrzyma między innymi 6000 złotych, statuetkę „Złotej Kosy”, będzie też mógł zagrać przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, amerykańskim zespołem Slayer.

Nowoczesna infrastruktura

Tegoroczna edycja festiwalu w Jarocinie, wzorem poprzedniego roku, odbędzie się na polu festiwalowym o powierzchni 14 ha, zlokalizowanym przy ul. Maratońskiej. Tam będą również znajdować się kasy festiwalowe, w których przez cały okres trwania imprezy będzie można zakupić bilety na wydarzenie. Festiwalowicze powinni pamiętać o tym, że ich wejściówki, przed wejściem na teren pola, zostaną zamienione na opaski.

Do dyspozycji wszystkich odwiedzających Jarocin Festiwal 2016 będzie nowoczesne miasteczko namiotowe, wyposażone w profesjonalne systemy sanitarne, kontenery toaletowe oraz prysznice z gorącą wodą. Goście terenu festiwalowego będą mogli skorzystać również z oferty bogato wyposażonej strefy gastronomicznej, a także odwiedzić strefę Monster Energy, w której czekać będą zimne napoje, rockowa fotobudka, możliwość zrobienia sobie darmowego irokeza i zdobycia monsterowych gadżetów, a także sesje autografów z niektórymi zespołami występującym na festiwalu. A to tylko niektóre z atrakcji, które uczestnicy Jarocin Festiwal 2016 odnajdą na terenie pola festiwalowego! Ich uzupełnieniem będzie także szereg wydarzeń kulturalnych, odbywających się zarówno na terenie festiwalowym, jak i w Spichlerzu Polskiego Rocka oraz w centrum Jarocina.

Spotkania z fanami

Ważna informacja dla fanów chcących wrócić z Jarocina z autografami. Członkowie zespołu Five Finger Death Punch spotkają się z fanami podczas pierwszego dnia Jarocin Festiwalu. W czwartek będzie można spotkać również Andrzeja Nowaka z zespołu TSA.. Muzycy będą rozdawać autografy w strefie Monster Energy, partnera imprezy. W kolejnych dniach w strefie Monster Energy będzie można także zdobyć autografy członków zespołów D.O.A. i Fraben Lehre.

Plan spotkań:

Czwartek, 7 lipca:
17.00 – 17.30 Five Finger Death Punch
20.45 – Andrzej Nowak (TSA)

Piątek, 8 lipca:
18.00 – Farben Lehre

Sobota, 9 lipca:
17.00 – 17.30 – D.O.A.

Artyści Jarocin Festiwal 2016: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki, Red Electrick, Drivealone i Katarzyna Nosowska (w projekcie Nowsza Aleksandria) Blue Deep Shorts, Dry Forest, Za Zu Zi, Offensywa, Acapulco, Roots Rockets, Molly Malone`s, Coria, Rootzmans, Radio Bagdad, Pogo-dni i Bezjahzgh, Pogo-dni, Acapulco i Za zu zi.

{facebook}

Polecane

Share This