Startuje kolejna edycja Festiwalu Supportów

Wystąp przed Natalią Przybysz, Afromental, Jamalem i innymi.


2017.09.28

opublikował:

Startuje kolejna edycja Festiwalu Supportów

foto: mat. pras.

Już po raz trzeci młode, debiutujące zespoły będą miały okazję powalczyć o 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku, czy trasę koncertową. Festiwal odbywa się pod hasłem „Każdy kiedyś był pierwszy”, co przypomina, że każdy zespół – nawet ten najbardziej znany – zaczynał od grania supportów przed koncertami gwiazd.

Dotychczasowe dwie edycje odbyły się w Zakopanem, w ramach festiwalu Hej Fest. Najbliższa będzie pierwszą zimową, a półfinałowe zmagania zespołów będzie można obserwować w Krynicy Zdroju w ramach cyklu „Krynica Źródłem Kultury”.

Pierwszy etap festiwalu to zgłoszenia na stronie www.festiwalsupportow.pl, które potrwają do 29 września. Do udziału w koncertach eliminacyjnych zostanie zakwalifikowanych 10 zespołów, których wyboru dokona festiwalowe jury. Zagrają one jesienią wraz z gwiazdami polskiej muzyki w krakowskim klubie Forty Kleparz, a terminarz koncertowy przedstawia się następująco:

08.10 – Afromental

12.10 – Jamal

22.10 – Natalia Przybysz

23.10 – Natalia Przybysz

05.10 – Mikromusic

12.11 – T.Love

26.11 – Renata Przemyk

03.12 – Illusion

10.12 – Daria Zawiałow

17.12 – TBA

Po serii jesiennych koncertów półfinałowa szóstka weźmie udział w warsztatach dla zespołów w klubie „Muzyczna Owczarnia” w Jaworkach k. Szczawnicy, które potrwają od 7 do 13 stycznia. Tam spotkają się z producentami, aranżerami oraz muzykami, z którymi będą pracować nad własnym materiałem. Koncerty półfinałowe  odbędą się w Pijalni Głównej w Krynicy między 19 stycznia i 23 lutego. Zagrają m.in. przed zespołami, takimi jak Perfect, IRA, czy Zakopower. Na każdym etapie zmagań zespoły będzie oceniać jury oraz publiczność – dzięki relacjom live na Facebooku. 23 lutego w wielkim finale festiwalu wezmą udział dwa zespoły – zwycięzca otrzyma 40.000 zł na nagranie płyty, teledysku lub trasę koncertową.

Laureatem drugiej edycji Festiwalu Supportów został żywiecki Sonbird. W jury zasiedli Muniek Staszczyk, Jarek Szubrycht, Piotr Ferster i Janek Malski.

Całość projektu realizowana jest dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Małopolska Brzmi Dobrze”.

Polecane