Steel Panther jesienią w Polsce


2016.03.04

opublikował:

Steel Panther jesienią w Polsce

Jesienią na dwa koncerty przyjedzie do Polski formacja Steel Panther. Zespół wystąpi 24 września w warszawskiej Progresji i 25 września w krakowskim Kwadracie.

Choć zaczynali od występów w niewielkich klubach Los Angeles, podczas których parodiowali metalowe hity lat osiemdziesiątych, Steel Panther to dziś marka znana na całym świecie. Występowali najpierw jako Metal Shop, później Metal Skool, by w końcu w 2008 roku zmienić nazwę zespołu na Steel Panther. Pod tym szyldem muzycy wydali krążek „Feel The Steel”, z którego pochodzi jeden z ich najbardziej rozpoznawalnych singli – „Death To All But Metal”. Muzycznie Steel Panther porusza się głównie w heavy metalowej i rockowej stylistyce, a tym co zespół wyróżnia są z pewnością humorystyczne teksty i stylistyka, nawiązująca do glam metalowych zespołów popularnych w latach osiemdziesiątych.

Steel Panther mają obecnie na koncie trzy albumy studyjne. W lutym premierę miało nowe, koncertowe wydawnictwo zespołu – „Live from Lexxi’s Mom’s Garage”. Wejściówki na obydwa koncerty trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, 4 marca. Znajdziecie je na Eventim.pl.

Polecane

Share This