Steel Panther przyjadą do Polski


2013.10.22

opublikował:

Steel Panther przyjadą do Polski

Totalne szaleństwo – tylko tak można nazwać odzew z jakim spotkało się ogłoszenie koncertu formacji Steel Panther. Najbardziej jajcarska glam metalowa kapela na świecie zawita do Warszawy 24 lutego przyszłego roku, koncert odbędzie się w klubie Proxima. Heavy metalowcy postanowili osobiście zaprosić na koncert polskich fanów, oczywiście zrobili to w swoim stylu. Zobaczcie wideo zaproszenie  nagrane przez Steel Panther.

Po tym występie można się spodziewać wszystkiego, jedno jest pewne czeka nas dawka dobrego heavy metalu, kompletnie „odjechanego” show, masy bezczelnych tekstów, a przede wszystkim parodii heavy metalowego stylu życia prosto z lat 80-tych.

Steel Panther

support

24.02.2014 – Warszawa, Proxima

Bilety: 80/100 zł

Otwarcie bram: 19.00

Start: 20.00

Formacja powstała w 2000 roku i ma na swoim koncie trzy albumy studyjne oraz wydawnictwo DVD. Początkowo nazywali się Metal Skool, potem Metal Shop, aby ostatecznie przyjąć nazwę Steel Panther, pierwszym wydawnictwem pod nową nazwą była płyt „Feel the Steel”. Bilety na koncerty w ramach pierwszej trasy koncertowej Steel Panther w Wielkiej Brytanii rozeszły się w niecały miesiąc, było to w 2011 roku, rok później zagrali już na głównej scenie Download Festival, podczas występu towarzyszył im wokalista Slipknot – Corey Taylor. Płyta „Feel the Steel” znalazła się na pierwszym miejscu listy Billboard Comedy Chart. Warto dodać, że na krążku pojawiły się takie znakomitości jak wspomniany już Corey Taylor, Justin Hawkins znany z zespołów The Darkness i Hot Leg oraz M. Shadows, wokalista Avenged Sevenfold. „Balls Out” – kolejny wydany w 2011 roku krążek zadebiutował jako nr 1 w brytyjskim notowaniu iTunes Rock Chart, pokonując tym samym albumy Megadeth i Metallica. Zespół ma na swoim koncie także DVD – „British Invasion” zarejestrowane podczas koncertu w Brixton Academy w Londynie, w czasie wyprzedanej trasy  w Wielkiej Brytanii.

Na początku roku pojawi się czwarty w dorobku grupy album o tytule „All You Can Eat”.

Polecane

Share This