Steez o odwoływaniu koncertów w związku z koronawirusem: „Druzgocąca sprawa dla całej branży”


2020.03.14

opublikował:

Steez o odwoływaniu koncertów w związku z koronawirusem: „Druzgocąca sprawa dla całej branży”

fot. Jakub Suwak Suwiński

Z racji na zagrożenie koronawirusem PRO8L3M musiał przełożyć na jesień trasę promującą „Art Brut 2”. Dla Steeza obecna sytuacja to jednak podwójny cios – jego agencja Revolume musiała przełożyć także organizowane i produkowane oraz współprodukowane przez siebie trasy Sokoła, Taco Hemingwaya, Quebonafide i Pezeta.

W przeprowadzonej przez Krzyśka Nowaka rozmowie dla Newonce.net Steez przyznaje, że zaistniała sytuacja będzie miała opłakane konsekwencje dla branży, ale jednocześnie podkreśla, że rozumie obawy rządu i uważa je za uzasadnione.

To druzgocąca sprawa dla całej branży, ale z tego, co rozumiemy, to działania rządu są uzasadnione. Staramy się zatem podejść do nich z odpowiednią pokorą – komentuje artysta.

Zapytany, jak przestój wpłynie na rynek, Steez nie ukrywa:

Fatalnie . Nikt na takie masowe odwołania nie jest przygotowany. My od kilku dni działamy w trybie kryzysowym, codziennie zbiera się u nas sztab ludzi i przechodzi przez kolejne projekty koncertowe. Duże podmioty, które mają dobrze przemyślane umowy z artystami i innymi podmiotami na rynku powinny sobie poradzić. Mam za to obawę o mniejszych graczy, którzy nie współpracują z największymi artystami, przez co mają mniejszą siłę przebicia i mniejsze zdolności negocjacyjne. Wspomniałem o tym, co teraz dzieje się w klubach – daty jesienne są bardzo obłożone, a do lokali nawet ciężko się dodzwonić. Oczywiście jeżeli pracujesz w naszej branży, to musisz zdawać sobie sprawę z istniejącego ryzyka. Takie rzeczy mogą się zdarzyć raz na jakiś czas. Ostatni, choć nieporównywalnie mniejszy dramat, branża przezywała przy okazji Smoleńska i żałoby narodowej. Dobrze mieć poduszkę finansową, żeby przetrwać 2-3 miesiące bez dochodu. Albo i dłużej.

Poniżej znajdziecie oficjalne oświadczenie agencji Revolume dotyczące zmian w harmonogramach tras koncertowych. Publikujemy komunikat w całości, zachowując oryginalną pisownię.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem oraz zakaz organizacji imprez masowych agencja Revolume zdecydowała się przesunąć odbywające się aktualnie w kraju trasy koncertowe. Wszystkie zakupione do tej pory bilety zachowują ważność na nowe terminy w dotychczasowych lokacjach. W przypadku braku możliwości uczestnictwa w przesuniętych koncertach każdy uczestnik może się zwrócić do bileterii z prośbą o zwrot wejściówek.

W nadchodzący weekend miała wystartować trasa koncertowa Art Brut 2, promująca wydaną przed tygodniem płytę duetu PRO8L3M. Tak się jednak nie stanie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo publiczności organizatorzy zdecydowali się przesunąć całą trasę na jesień:

29.10.2020 / czwartek / Toruń Od Nowa
04.11.2020 / środa / Wałbrzych Stara Kopalnia
05.11.2020 / czwartek / Wrocław A2
06.11.2020 / piątek / Wrocław A2
13.11.2020 / piątek / Kielce Grand Club
14.11.2020 / sobota / Kraków Studio
15.11.2020 / niedziela / Kraków Studio
20.11.2020 / piątek / Łódź Wytwórnia
21.11.2020 / sobota / Poznań Tama
22.11.2020 / niedziela / Poznań Tama
26.11.2020 / czwartek / Gdańsk B90
27.11.2020 / piątek / Gdańsk B90
30.11.2020 / poniedziałek / Warszawa COS Torwar
04.12.2020 / piątek / Katowice MCK

Podobna decyzja zapadła w kontekście trwającej już trasy koncertowej Sokoła. Eskimo Tour również kontynuowana będzie dopiero na jesieni:

22.10.2020 / czwartek / Kraków Studio
23.10.2020 / piątek / Wałbrzych Stara Kopalnia
05.11.2020 / czwartek / Poznań Tama
14.11.2020 / sobota / Wrocław A2
15.11.2020 / niedziela / Katowice P23
24.11.2020 / wtorek / Warszawa Torwar

Nieco krócej trzeba będzie czekać na przesunięty koncert Pezeta we Wrocławiu. Występ w Hali Stulecia został przesunięty z 10 marca na 3 czerwca. Ważą się jeszcze losy zamykającego trasę Magenta Tour koncertu na warszawskim Torwarze, który pierwotnie miał się odbyć 5 kwietnia.

Wciąż trwają też ustalenia na temat nowych dat dla trasy Quebonafide. Na wallach wszystkich wydarzeń Romantic Psycho Experience na FB pojawiła się informacja, że nowe terminy podane zostaną wkrótce. Podobnie ma się sytuacja z trasą 47playground, promującą najnowszy album OKI-ego. Odwołany został również koncert duetu Dwa Sławy w Zielonej Górze, zaplanowany na piątek 13 marca.

Wszelkie informacje na temat przeniesionych bądź odwołanych koncertów będą sukcesywnie publikowane na wallach poszczególnych wydarzeń. Wszystkich oczekujących na informacje o zmianach dat organizatorzy proszą o cierpliwość i wyrozumiałość. W przypadku braku możliwości uczestnictwa w przesuniętych koncertach każdy uczestnik może się zwrócić z prośbą o zwrot zakupionych wejściówek. W celu dokonania zwrotu agencja Revolume prosi o kontakt z bileterią Going na adres: support@goingapp.pl.

Polecane

Share This