Stevie Wonder wydał dwa premierowe utwory


2020.10.19

opublikował:

Stevie Wonder wydał dwa premierowe utwory

Stevie Wonder z okazji 36. urodzin swojego syna, Mumtaza Morrisa, postanowił zrobić coś po raz pierwszy w swojej długiej i obfitującej w sukcesy karierze – artysta wydał dwie nowe piosenki jednocześnie. W serwisach cyfrowych pojawiły się utwory „Can’t Put It in The Hands of Fate” oraz „Where Is Our Love Song”. W obu możemy usłyszeć znakomitych gości.

W „Can’t Put It in The Hands of Fate” gościnnie pojawiają się Rapsody, Cordae, Chika i Busta Rhymes, a w „Where Is Our Love Song” słyszymy Gary’ego Clarka Jr. Oba utwory są instrukcją oraz inspiracją, jak żyć we współczesnych, pełnych wyzwań czasach. Stevie Wonder napisał i wyprodukował oba utwory. „Gdzie są nasze słowa pełne nadziei, modlitwy o pokój i desperackiej potrzeby piosenki o miłości?” – pada pytanie w tekście „Where Is Our Love Song”.

Całość zysków ze sprzedaży wyżej wymienionego singla zasili konto organizacji Feeding America. – W obecnych czasów słyszymy wiele istotnych apeli o przebudzenie do Stanów oraz reszty świata. Zwróćmy uwagę na naszą potrzebę miłości, pokoju i zjednoczenia – mówi artysta.

Stevie Wonder to ikona muzyki. Do tej pory ma na koncie 49 singli w top 40 US, 32 singli #1 oraz ponad 100 mln sprzedanych albumów na całym świecie. Stevie wygrał 25 nagród Grammy, w tym za całokształt twórczości, Złoty Glob, Oscara, a kultowy album „Songs In The Key of Life” trafił do Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych za znaczenie kulturowe, historyczne oraz estetyczne.

 

Artysta znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Był zaangażowany m.in. w ustanowienie Martin Luther King Day jako święta narodowego w Stanach, jak również w powstawanie legendarnego hitu „We Are The World” (1985). Wonder jest najmłodszym laureatem Kennedy Center Honors, otrzymał także szereg najbardziej prestiżowych wyróżnień za działalność społeczną i muzyczną na całym świecie.

Polecane

Share This