Sting śpiewa „Russians” dla Ukrainy


2022.03.27

opublikował:

Sting śpiewa „Russians” dla Ukrainy

Foto: P. Tarasewicz / CGMCreativeStudio

Sting, wokalista, twórca piosenek, muzyk i aktywista, przedstawia nagranie „Russians (Guitar/Cello Version)”, czyli nową wersję swojego przeboju z lat 80. na gitarę i wiolonczelę. Zysk netto z singla wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center. Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost „People For Peace – Peace for People”.

W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę, Sting postanowił przypomnieć nagrany w 1985 roku utwór „Russians”, który został zainspirowany zimną wojną. Piosenka oryginalnie ukazał się na solowym, debiutanckim albumie artysty „The Dream of the Blue Turtles”.

Przez lata, które minęły od powstania „Russians”, rzadko śpiewałem ten utwór, ponieważ nie sądziłem, że jeszcze może być aktualny – komentuje Sting. – Jednak w obliczu krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka o inwazji na pokojowego, niezagrażającego sąsiada, piosenka po raz kolejny jest apelem o nasze wspólne człowieczeństwo. Dzielnym Ukraińcom walczącym z tą brutalną tyranią, a także wielu Rosjanom, którzy protestują przeciwko temu skandalowi mimo gróźb aresztowania i uwięzienia, chcę powiedzieć, że my, wszyscy, kochamy nasze dzieci. Zakończyć wojnę.

W realizacji nowej wersji „Russians”, Stinga wsparł wiolonczelista Ramiro Belgardt. Nagranie „Russians (Guitar/Cello Version)” wyprodukował Martin Kierszenbaum, zrealizował Kaleb Allen, miksami zajął się Robert „Hitmixer” Orton, natomiast nad masteringiem czuwał Gene Grimaldi.

Polecane

Share This