Sting zapowiada nowy album duetem z Zucchero

„September” – wspólny utwór Stinga i Zucchero już w sieci


2020.11.30

opublikował:

Sting zapowiada nowy album duetem z Zucchero

W serwisach cyfrowych pojawił się „September” – wspólny utwór Stinga i Zucchero, zapowiedź płyty „Duets” Stinga, która ukaże się 19 marca 2021.

Autorem utworu są sami muzycy, a za miks odpowiada czterokrotny zwycięzca Grammy, Robert Orton. Zanim utwór pojawi się na „Duets”, będzie go można usłyszeć również na „D.O.C. Deluxe” Zucchero – wydawnictwo ukaże się 11 grudnia.

Zucchero przyznaje: – Gdy pracuję ze Stingiem, niczego nie da się przewidzieć z góry. Zadzwonił do mnie i poprosił o napisanie włoskiego tekstu do piosenki, którą właśnie skomponował. Utwór z miejsca mi się spodobał, więc postanowiliśmy zrobić z niego duet. Śpiewamy w nim o zawieszeniu, jakie nas dotyka od paru miesięcy oraz nadziei na powrót do normalnego życia. Nawet dziś mamy nadzieję, że ten tytułowy „Wrzesień” nadejdzie jak najszybciej.

Sting dodaje: – „September” zrodziło się jako odpowiedź na pandemię. Gdy wszystkie dni zdawały się być takie same, patrzyliśmy w stronę września jako momentu, w którym wszystko się skończy, przyjdzie deszcz i wszystko zmyje. Utwór ma włoski klimat, dlatego stwierdziłem, że warto zadzwonić do Zucchero z prośbą o przygotowanie kilku linijek po włosku. Skończyło się na tym, że razem zaśpiewaliśmy. Przyjaźnimy się ponad 30 lat, więc wszystko wyszło bardzo naturalnie.

Polecane

Share This