>

Strzelanina na planie klipu 6ix9ine’a i 50 Centa

Nowojorska policja prowadzi śledztwo w sprawie wczorajszych wydarzeń.


2018.08.15

opublikował:

Strzelanina na planie klipu 6ix9ine’a i 50 Centa

foto: mat. pras.

6ix9ine i 50 Cent kręcili wczoraj na ulicach nowojorskiego Brooklynu teledysk do wspólnego utworu. W pewnym momencie na planie klipu rozległy się strzały. Nikt nie został ranny, nikogo nie zatrzymano. Policja prowadzi śledztwo mające na celu wykrycie podejrzanych o oddanie strzałów.

Dla 6ix9ine’a to już druga niebezpieczna sytuacja w ostatnich tygodniach. W drugiej połowie lipca artysta trafił do szpitala po tym, jak został napadnięty, okradziony i pobity. Wówczas incydent również miał miejsce na Brooklynie i… Tekashi także pracował wtedy nad teledyskiem.

Artysta został siłą wciągnięty do samochodu, gdzie podobno uderzono go w głowie. Trzech napastników zagroziło, że jeśli nie odda im pieniędzy i biżuterii, zabiją go. Następnie wspólnie z raperem podjechali pod jego dom, po czym wynieśli z niego biżuterię wartą około 750 tysięcy dolarów.

Tekashi nie pomoże policji

Poprzednio Tekashi 6ix9ine odmówił współpracy z policją. Raper nie chciał nawet powiedzieć, czy aktywował na swoim smartfonie specjalną funkcję, która podaje lokalizację zgubionego lub skradzionego iPhone’a (jednym z przedmiotów, które 6ix9ine stracił w wyniku napaści był właśnie smartfon).

Artysta stwierdził, że napad i kradzież były prawdziwe i nie są to chwyty reklamowe i zagrania pod publiczność. Jak poinformował portal TMZ, z policją nie chciała również współpracować dziewczyna 6ix9ine’a, która rzekomo miała dostarczyć rabusiom biżuterię należącą do kontrowersyjnego artysty.

Raper ma być jednym z supportów Nicki Minaj i Future’a na nadchodzącej trasie “NickiHndrxx Tour”. Nie wiadomo jeszcze, czy Tekashi będzie mógł ruszyć w trasę, ponieważ prokuratura okręgowa na Manhattanie domaga się kary pozbawienia wolności dla 22-latka. W 2015 roku raper wykorzystał seksualnie 13-latkę. 6ix9ine usłyszał w tej sprawie wyrok w zawieszeniu. Tekashi prowadzi się w sposób daleki od ideału, od chwili usłyszenia wyroku dwukrotnie był aresztowany – za napaść na fana i na policjanta. Zdaniem prokuratora złamał zasady ugody, na mocy której udało mu się uniknąć więzienia. Prokurator okręgowy sugeruje, że 6ix9ine powinien spędzić w więzieniu od roku do trzech, a także powinien zostać wpisany do rejestru przestępców seksualnych. Sprawa jest w toku.

Polecane