Suge Knight usłyszy wyrok


2018.09.21

opublikował:

Suge Knight usłyszy wyrok

foto: kadr z wideo

Po trwającym ponad trzy lata procesie Suge Knight wreszcie usłyszy wyrok. Associated Press podaje, że zostanie on oficjalnie ogłoszony 4 października, ale jego treść jest już znana. Decyzją amerykańskiego sądu były szef Death Row ma spędzić w więzieniu 28 lat. To kara m.in. za śmiertelne potrącenie samochodem Terry’ego Cartera na planie poświęconego grupie N.W.A filmu “Straight Outta Compton”, a następnie ucieczkę z miejsca wypadku.

Suge Knight trafił do aresztu pod koniec stycznia 2015 roku. Od tego czasu wielokrotnie zmieniał prawników broniących go przed sądem, miał też problemy zdrowotne, przez które kilkukrotnie trafiał do szpitala.

Za zabicie Terry’ego Cartera wyznaczono mu karę 22 lat więzienia, sześć kolejnych to skutek wyroków w mniejszych sprawach.

Marion „Suge” Knight to jeden z najpotężniejszych ludzi w muzycznym biznesie w latach 90. Biznesmen i artysta stał na czele wytwórni Death Row, którą założył wspólnie z Dr. Dre i The D.O.C.. Nakładem Death Row Records ukazały się takie klasyki jak „The Chronic” Dre, „Doggystyle” i „The Doggfather” Snoop Dogga, „Dogg Food” The Dogg Pound czy „All Eyez On Me” 2Paca.

Polecane

Share This