Sunsay – „Vyshe Golovy” – nowa płyta wokalisty 5’nizzy


2016.12.01

opublikował:

Sunsay – „Vyshe Golovy” – nowa płyta wokalisty 5’nizzy

foto: mat. pras.

„Vyshe Golovy” to nowy album grupy SunSay, zespołu Andrieja „Suna” Zaporożca, wokalisty ukraińskiej grupy 5&#039nizza [piatnica], jednego z największych fenomenów wschodnioeuropejskiej sceny muzycznej.

5&#039nizza, czyli reaktywowany w zeszłym roku duet Zaporożca i Siergieja Babkina, cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Ich pierwszy, nieoficjalny album, nagrany kilkanaście lat temu za 30 dolarów został sprzedany przez pirackie sieci w ogromnych nakładach i pocztą pantoflową rozprzestrzenił się po całej Europie. Dziś koncerty 5’nizzy wyprzedają się nie tylko na wschód od naszej granicy, ale również we Wrocławiu, Berlinie czy Londynie.

Warto zaznaczyć, że obaj panowie są bardzo aktywni również w swoich solowych działaniach: Andriej „Sun” Zaporożec w SunSay a Siergiej Babkin występując z zespołem pod własnym nazwiskiem.

Właśnie ukazała się nowa płyta grupy SunSay „Vyshe Golovy”. To nowa muzyka z korzeniami zapuszczonymi w lata 70. SunSay eksperymentuje, zanurza się w erę funku i disco a potem łączy żywiołowość tej muzyki z hip-hopem, future soulem i szczyptą psychodelii. To płyta eksperymentalna i taneczna. Charyzmatyczny Sun śpiewa w unikalny i natychmiast rozpoznawalny sposób. Używa nieoczywistych harmonii i nadaje swoim piosenkom intymny i emocjonalny charakter.


Polecane

Share This