Super Bowl: nikt nie chce wystąpić z Maroon 5


2018.12.17

opublikował:

Super Bowl: nikt nie chce wystąpić z Maroon 5

foto: Katarzyna Kalisz

Kilkanaście osób odmówiło Maroon 5 wspólnego występu podczas Super Bowl Half Time Show. Autorzy przeboju „Girls Like You” zostali mocno skrytykowani za chęć uczestnictwa w imprezie. Wielu uważa, że to brak solidarności z Colinem Kaepernickiem, rozgrywającym, który uklęknął podczas hymnu USA w ramach protestu przeciwko brutalnej działalności policji i dyskryminowaniu czarnoskórych.

Pogłoski, że Maroon 5 są najbliżej podpisania kontraktu na występ podczas Super Bowl Half Time, krążą od jakiegoś czasu, jednak nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone. W październiku Amy Schumer namawiała grupę dowodzoną przez Adama Levine’a, aby zrezygnowali z udziału w imprezie. W portalu Change.org pojawiła się petycja z podobną intencją, którą podpisało ponad 73 tys. osób.

Jak donosi Variety, powołując się na nieoficjalne źródła, Maroon 5 proponowało już kilkunastu artystom wspólny występ w lutym w Atlancie. Muzycy zwrócili się między innymi do Cardi B, która gościnnie pojawia się w kawałku „Girls Like You”. Jak twierdzą informatorzy US Weekly, Cardi rozważa za i przeciw, ale bardziej skłania się do odmowy. W lutym raperka powiedziała, że wystąpiłaby na imprezie, gdyby Colin Kaepernick wrócił do rozgrywek.

Super Bowl Half Time to jeden z najbardziej prestiżowych czasów telewizyjnych na występ. Dotychczas występ w przerwie finału Super Bowl był utożsamiany z nobilitacją i wielkim prestiżem. W tym roku jest zupełnie inaczej. Najwięksi artyści (nieoficjalnie mówi się np. o Rihannie) odmawiają występu, aby pokazać solidarność z Colinem Kaepernickiem.

Colin Kaepernick był zawodnikiem drużyny San Francisco 49ers do 2016 roku. O rozgrywającym zrobiło się głośno najpierw, kiedy siedział podczas odtwarzania hymnu USA, a następnie – klękał zamiast stać. Sportowiec podkreślił, że to jego sprzeciw wobec brutalności policji, zwłaszcza wobec osób czarnoskórych. Do protestu odniósł się m.in. Donald Trump. Od dwóch lat Kaepernick nie jest związany z żadną drużyną, a z NFL najprawdopodobniej spotka się w sądzie. Zawodnik uważa, że organizacja blokuje mu powrót do rozgrywek ligowych.

Finał Super Bowl odbędzie się 3 lutego 2019 w Atlancie. Jak czytamy w NME, w dniach poprzedzających wielkie sportowe widowisko, Cardi B będzie w mieście. Przyjazd do Atlanty w tym terminie rozważają także Post Malone, Bruno Mars, Andre 3000, Lauryn Hill oraz Nicki Minaj. Potencjalnych kandydatów na wspólny występ z Maroon 5 nie brakuje. Specjaliści od PR są jednak zgodni, że w obecnej sytuacji Adam Levine będzie miał olbrzymią trudność, by namówić wielką gwiazdę do udziału w imprezie.

Przyszłoroczny finał NFL odbędzie się 3 lutego w Atlancie.

Przypominamy, że 2019 zespół Adama Levine’a dotrze do Polski. 6 czerwca Amerykanie wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie.

Polecane

Share This