Supporty Beatalliki


2009.04.13

opublikował:

Pierwszą grupą, który wspomoże na warszawskiej scenie Progresji Beatallikę będzie Chain Reaction – kapela która już w zeszłym roku występowała wspólnie z Beatalliką. Zespół powstał w 2003 roku w Warszawie. Swoją muzykę określają mianem „modern metalu” łączącego w sobie elementy thrash, heavy, stoner i innych gatunków.

Drugim przystankiem Beatalliki będzie poznańska Piwnica 21. Tam grupę supportować będzie Lostbone. Pomysł powołania do życia Lostbone powstał w październiku 2005. W 2008 roku zespół wydał samodzielnie swoją pierwszą płytę „Lostbone”. Potencjał występów na żywo czuć na całym debiutanckim albumie i to on sprawia, że całość jest tak żywiołowa i dynamiczna. Ta dynamika została całkiem nieźle podkreślona przez brzmienie. Ciężko i masywnie prezentują się zarówno gitary, nienagannie czytelne bębny, a wokalista operuje swoim growlingiem zawodowo.

Trzeci i czwarty koncert Beatalliki w naszym kraju to Kraków oraz Wrocław. W tych miastach wspólnie z Beatalliką zakoncertuje śląski Jack Daniels Overdrive – zespół, który w 2008 roku miał już do czynienia z Amerykanami na jednej scenie – grali wspólnie dwa koncerty. Jack Daniels Overdrive to młoda formacja, która na scenie muzycznej działa od 4 lat, a rok temu zadebiutowała EPKą  „Pure Concentrated Evil”. Twórczość zespołu na pewno przypadnie do gustu nie tylko smakoszom trunku z Tennessee, ale też i wszystkim zwolennikom pustynnych brzmień spod znaku stoner rocka i metalu. Wokalista Jacka Danielsa – Wojtek Kałuża tak wspomina wspólne występy sprzed roku:

„Poprzednie nasze występy z Beatallicą były dla nas małą szkołą przetrwania, gdyż tak naprawdę stawialiśmy wtedy na scenie nasze pierwsze kroki. Ale wyszliśmy z tego obronną ręką i bawiliśmy się przednio! Tym bardziej cieszy nas, że Beatallica o nas nie zapomniała i zaprosili nas do wspólnego grania na swojej drugiej polskiej trasie. Chętnie pomożemy tym wariatom rozpętać małe rock`n`rollowe piekło!”.

Beatallica w Polsce:

15.04.09 – Warszawa, Progresja, godz. 20.00,

16.04.09 – Poznań, Piwnica 21, godz. 20.00

17.04.09 – Kraków, Zaścianek, godz. 20.00

18.04.09 – Wrocław, Od Zmierzchu Do Świtu, godz. 20.00

Polecane

Share This