Svavar Knútur z Islandii na czterech koncertach w Polsce


2012.04.12

opublikował:

Svavar Knútur z Islandii na czterech koncertach w Polsce

Svavar Knútur z Islandii wystąpi w Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze i Tarnowskich Górach. Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni tej magicznej wyspy i zobaczyć świetnego komika zarazem, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii jego muzykę dziennikarze opisują się jako „pop trolli i folk fiordów”. Sprawdźcie, co się za tym kryje!

30. 04. 2012 – poniedziałek – Poznań – Meskalina (Stary Rynek 6, Arsenał) – godz. 20

01. 05. 2012 – wtorek – Wrocław – Schody Donikąd (Plac Solny 13) – godz. 21

02. 05. 2012 – środa – Tarnowskie Góry – Kałamarz (ul. Górnicza 7) – godz. 20

03. 05. 2012 – czwartek – Zielona Góra – 4Róże Dla Luciene (Stary Rynek 17) – godz. 20

Svavar Knútur był już w Polsce – we wrześniu, w Poznaniu i Ostrzeszowie zagrał porywające koncerty. Publiczność płakała… ze śmiechu i zasłuchiwała się uważnie w jego muzyce. To komik i songwriter jednocześnie…

Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake’a, Willa Oldhama (Bonnie „Prince” Billy), Nicka Cave’a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara.

Artysta ma też „drugą twarz” – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Astarsaga ur fjollunum” podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.

W dorobku Svavara są dwa solowe albumy „Kvöldvaka” (Pieśni przy ognisku) i „Amma – songs for my grandmother” (Amma – pieśni dla mojej babci). Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w islandzkiej (ale też niemieckiej i brytyjskiej) prasie muzycznej.

Drugi z albumów „Amma – songs for my grandmother” jest hołdem dla islandzkich pieśni ludowych i tradycyjnych. Svavar zarejestrował materiał używając wyłącznie gitary, ukulele i fortepianu, aby przedstawić klasyczne utwory, doskonale znane na wyspie. Album został wielkim hitem na Islandii.

Jednak po pierwszej wizycie Islandczyka w naszym kraju wiemy jedno: o nim nie warto pisać – trzeba go zobaczyć na żywo! Występy w Polsce odbędą się w ramach europejskiego tourne!

Posłuchaj Svavara: www.myspace.com/mrknutur

Polecane

Share This