Sweet Noise wracają na scenę

"Jako zespół wracamy z mocnym przekazem o znaczeniu wolności oraz szacunku dla ludzi, dla godności ludzkiej i piękna, jakim jest życie".


2016.02.18

opublikował:

Sweet Noise wracają na scenę

Po ubiegłorocznym koncercie z My Riot Glaca wraca do Jarocina. Wówczas na scenie w charakterze gościa towarzyszył mu gitarzysta Sweet Noise Magic, teraz panowie ponownie łączą siły wracając na scenę z grupą, z którą odnosili największe sukcesy. To dla mnie bardzo ważny moment. Przez wiele lat czekaliśmy z Magikiem na to, aż nasze drogi ponownie się zejdą oraz dojrzejemy do faktu, że – w obliczu zaistniałych w kraju okoliczności – Sweet Noise jest znowu potrzebny oraz, że my też go potrzebujemy. Nasze działania zawsze opierały się na szczerości i potężnym zaangażowaniu w losy Polski. Od początku używaliśmy do tego twardego języka. W  2016 roku ponownie pojawiła się sytuacja, w której Sweet Noise ze swoją odwagą mówienia o rzeczach ważnych jest znów bardzo potrzebny – przyznał Glaca.

Jako zespół wracamy z mocnym przekazem o znaczeniu wolności oraz szacunku dla ludzi, dla godności ludzkiej i piękna, jakim jest życie. Ponownie użyjemy do tego wszystkich narzędzi, które mieliśmy dotychczas, czyli muzyki i słów z przekroju całej naszej działalności. W Jarocinie zagramy utwory z płyt: „Respect”, „Getto”, „Czas ludzi cienia”, a także kilka piosenek z „The Triptic” i „Revolty”. To będzie Sweet Noise w pełnym składzie –  ze mną, z Magikiem, gitarzystami X, dwoma bębniarzami oraz basistą. Na pewno jest to ważna informacja dla fanów, którzy powoli tracili wiarę w naszą reaktywację. Czekaliśmy na odpowiednią chwilę i kontekst do działania. Myślę, że Sweet Noise będzie zawsze wracał w ważnych momentach. Dlatego że jesteśmy czymś więcej niż zespołem. Reprezentujemy konkretną postawę życiową, wolną myśl i rewolucyjne poglądy. Mamy kredyt zaufania u naszych fanów i energię która pozostaje w sercu i pamięci na zawsze – dodał artysta.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca 2016 roku. Wcześniej ogłoszeni artyści to: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos oraz Kobranocka.

Polecane