Święto w Ostródzie – 25-lecie Zion Train


2014.03.17

opublikował:

Święto w Ostródzie – 25-lecie Zion Train

Najbardziej uznana marka światowego cyfrowego dubu wystąpi w Ostródzie ze specjalnym koncertem z okazji ćwierćwiecza swojej działalności. W wyjątkowym 7-osobowym składzie oprócz rozbudowanej sekcji dętej i DJ-a Percha usłyszeć będzie można Dubdadda (UK), Jazzmin Tutum oraz Fitta Warri (Jamajka). Radykalna taneczna uczta dub w najlepszym, sprawdzonym stylu.

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Powstali w 1990 w Londynie. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do wydania w 1995 roku kultowego już krążka „Homegrown Fantasy”.

Na specjalnym koncercie z okazji 25-lecia grupa pojawi się w Ostródzie w specjalnym rozbudowanym składzie. Oprócz Percha w składzie zobaczycie trzyosobową brytyjsko-włoską sekcję dętą oraz trójkę doświadczonych wokalistów. Regularnego MC Zion Train Dubdaddę z Manchesteru wspierać będą Jamajczycy – poetka dubowa Jazzmin Tutum (album „Share the Flame” produkowany przez Percha) oraz żywiołowy Fitta Warri, znany z wielu wydawnictw i wcześniejszych występów z grupą.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This