Sylwester Marzeń z TVP skończył się zawiadomieniem do prokuratury

Czy organizatorzy sprowadzili na wiele osób niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia?


2021.01.06

opublikował:

Sylwester Marzeń z TVP skończył się zawiadomieniem do prokuratury

Fot. Karol Makurat | Tarakum.pl

Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa Telewizja Polska zdecydowała się na urządzenie transmitowanej na swjej antenie imprezy sylwestrowej. Sylwester Marzeń odbył się w amfiteatrze w Ostródzie i oprócz artystów mogliśmy oglądać na ekranach telewizorów publiczność, w którą wcielili się zatrudnieni przez stację statyści. Arkadiusz Myrcha i Janusz Cichoń, posłowie Koalicji Obywatelskiej, sugerują, że impreza była niebezpieczna i kierują do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sylwester Marzeń odbył się na świeżym powietrzu w czasie, w kwarantanny narodowej, podczas której zabrania się organizacji zgromadzeń liczniejszych niż pięcioosobowe. Ponadto telewizja zorganizowała wydarzenie w Sylwestra, w którego premier apelował o pozostanie w domach w godzinach 19:00-6:00.

Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy dzisiaj z Januszem Cichoniem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją Sylwestra Marzeń. Główny zarzut – art. 165 par. p. 1 KK – sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób – poinformował wczoraj na Twitterze Myrcha.

Prezes TVP Jacek Kurski póki co nie komentuje sprawy.

Telewizja Polska nie jest jedyną stacją, która zorganizowała imprezę sylwestrową. O uwagę widzów rywalizował także Polsat ze swoją Sylwestrową Mocą Przebojów.

 

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This