Syn Andrei Bocellego też jest artystą. Posłuchajcie jego pierwszego singla


2021.09.25

opublikował:

Syn Andrei Bocellego też jest artystą. Posłuchajcie jego pierwszego singla

fot. mat. pras.

„Solo” to wspaniałe orkiestrowe aranżacje, delikatne dźwięki fortepianu, na którym gra sam Matteo i współczesna produkcja, nad którą czuwał laureat Grammy, Jesse Shaktin.

Przede wszystkim w piosence słyszymy, jak z pasja i zaangażowaniem Matteo Bocelli śpiewa o straconym romansie oraz o pustce, którą odczuwa po rozstaniu z ukochaną. Bocelli napisał utwór razem z Fioną Bevan i Marco Guazzonem.

Towarzyszący singlowi „Solo” teledysk pełen jest symbolizmu i naturalnego piękna Dolomitów. Za reżyserię odpowiada Gaetano Morbioli, twórca klipu do piosenki „Fall On Me”, którą Matteo zaśpiewał ze swym ojcem, legendarnym Andreą Bocellim.

Matteo Bocelli to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. – Przez trzy ostatnie lata Capitol Records pozwoliło mi studiować, pisać nową muzykę, odbywać próby i jestem bardzo dumny, że w końcu wydaję swój pierwszy utwór – powiedział Matteo.

Świat usłyszał o Matteo za sprawą „Fall on Me”, angielsko-włoskiej piosenki napisanej dla starszego z Bocellich na album „Sì” z 2018 roku. Płyta dotarła na szczyt notowania Billboard 200 oraz UK Official Albums Chart. Nagranie zgromadziło łącznie blisko 300 milionów streamów na świeci i trafiło na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Ojciec z synem wykonali „Fall on Me” w prestiżowych Madison Square Garden i Hollywood Bowl oraz w wielu programach telewizyjnych.

Choć był to oficjalny debiut Matteo przed światową publicznością, do swej roli przygotowywał się od dziecka. Mając 6 lat uczył się grać na fortepianie, a w wieku lat 18 śpiewał kompozycje Verdiego w Koloseum w Rzymie. Całe życie szkolił swój warsztat, ale jego talent do śpiewania pięknych melodii, wykracza poza klasyczne wykształcenie. Śpiewa z pasją, charyzmą i chce oddziaływać na ludzi.

Polecane

Share This