Syn Bono z U2 gwiazdą gali Bestsellery Empiku 2019

Elijah Hewson pojawi się w Warszawie ze swoim zespołem


2020.01.28

opublikował:

Syn Bono z U2 gwiazdą gali Bestsellery Empiku 2019

Inhaler – jedna z najgorętszych rockowych nazw tego roku, jak również zespół, którego liderem jest Elijah Hewson, syn Bono – gwiazdą gali Bestsellery Empiku 2019. Już 4 lutego poznamy nazwiska najpopularniejszych twórców i obiecujących artystów, którzy w 2019 roku oczarowali odbiorców i ekspertów.

Inhaler to obecnie jedna z najgorętszych rockowych nazw. Muzycy trafili do pierwszej piątki prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2020 i wiele wskazuje, że w ciągu najbliższego roku usłyszymy o nich niejednokrotnie! We wrześniu 2019 ukazał się singiel „Ice Cream Sundae”, a teraz muzycy prezentują nowy singiel – „We Have To Move On” jest już dostępne we wszystkich serwisach cyfrowych.

W najnowszym utworze muzycy Inhaler pokazują, że świetnie łączą ostre, chwytliwe melodie z przestrzennym, klimatycznym brzmieniem. Ich niewątpliwą siłą są występy na żywo – na ostatnią trasę po Wielkiej Brytanii i Europie muzycy sprzedali ponad 7000 biletów, a większość koncertów była wyprzedana. Latem tego roku Inhaler wystąpią u boku Kasabian podczas wielkiego koncertu w Leicester.

Czwórka przyjaciół – Elijah Hewson, Robert Keating, Ryan McMahon oraz Josh Jenkinson – założyła Inhaler jeszcze w liceum. Połączyła ich fascynacja muzyką takich wykonawców jak The Stone Roses, Joy Division, The Strokes, Depeche Mode, Interpol, Kings of Leon czy The Cure. Po wydaniu zaledwie kilku singli, Inhaler zdążył zgromadzić oddaną publiczność. Dotychczas katalog grupy odnotował ponad 7 mln streamów. Jak mówi lider Inhaler, Elijah Hewson: – Chcę po prostu pisać o radości życia, byciu nastolatkiem i wszystkimi blaskami oraz cieniami tego okresu. Nie chcę być wyłącznie wesoły lub smutny.

Bestsellery Empiku

W oprawie muzycznej wydarzenia, w aranżacjach Miuosha pojawią się m.in. Krzysztof Zalewski i Ania Dąbrowska we wspólnym utworze, Viki Gabor w duecie z Kayah, Ten Typ Mes z Hanią Rani czy Beata Kozidrak z Natalią Nykiel. Usłyszymy także premierowe wykonania Rojka, Mrozu oraz duetu KARAŚ/ROGUCKI.Empik odkryje też przed polską publicznością świetnie zapowiadający się irlandzki zespół Inhaler, którego wokalistą jest Elijah Hewson, syn Bono. Krytycy już teraz przewidują, że młoda formacja może w kolejnych miesiącach namieszać na międzynarodowym rynku muzycznym, a przygotowywana do wydania jesienią płyta stać się jednym z najważniejszych albumów roku.

Widzowie usłyszą też znane utwory w oryginalnych aranżacjach Dyrektora Artystycznego tegorocznej gali – Miuosha. Wyjątkowy duet stworzą Krzysztof Zalewski i Ania Dąbrowska. Niecodzienne muzyczne połączenie zaserwuje unikalne trio: Beata Kozidrak w towarzystwie Natalii Nykiel i Miousha. Na scenie pojawi się ubiegłoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior – zdolna Viki Gabor, która rozgrzeje publiczność razem z niezastąpioną Kayah. Ich najnowsza piosenka pt. Ramię w ramię podbija właśnie listy przebojów, a dedykowany jej teledysk obejrzało na YouTube już ponad 4 mln osób. Tylko na tę okazję wspólny utwór przygotowali raper Ten Typ Mes i nominowana do nagrody Odkrycie Empiku pianistka Hania Rani.

Podczas gali nie zabraknie też wykonań premierowych. Utwór z najnowszej płyty Kundel zaprezentuje Artur Rojek, a duet KARAŚ/ROGUCKI – numer ze wspólnego albumu, który już niebawem trafi do sprzedaży. Na scenie wystąpi także Mrozu.

W tym roku podczas telewizyjnej gali Bestsellerów Empiku 2019 pojawi się gospodarz każdej z głównych kategorii nagród (książki, muzyka, film). Autorów najpopularniejszych książek ogłosi dziennikarka i prezenterka telewizyjna Dorota Wellman. Najchętniej wybierane płyty przedstawi Dawid Podsiadło, który zdeklasował konkurencję w ubiegłorocznej edycji Bestsellerów. W świat filmu wprowadzi widzów Grażyna Torbicka – dziennikarka od wielu lat związana z branżą filmową, a także twórczyni i dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Literackie, muzyczne i filmowe Odkrycia Empiku 2019 zaprezentują wybrani członkowie jury tej nagrody. Galę poprowadzi Marcin Prokop.

Gala rozdania nagród Bestsellery Empiku 2019 odbędzie się we wtorek, 4 lutego 2020 r. Transmisja wydarzenia rozpocznie się o 20:15 w TVN. Wcześniej, od godz. 19:30 na profilu Empiku na Facebooku będzie można zobaczyć relację z czerwonego dywanu i unikalne nagrania zza kulis. Gospodarzami streamingu będą: Piotr Grabarczyk i Karolina Gilon.

Polecane

Share This