Syn Bono z U2 zapowiada debiutancki album swojej grupy

Płyta Inhaler zatytułowana będzie „It Won’t Always Be Like This”


2021.03.25

opublikował:

Syn Bono z U2 zapowiada debiutancki album swojej grupy

Zespół Inhaler ogłasza szczegóły debiutanckiej płyty „It Won’t Always Be Like This” i prezentuje pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo: „Cheer Up Baby”.

Premiera „It Won’t Always Be Like This” zaplanowana jest na 16 lipca, a singiel „Cheer Up Baby” jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Zespół w składzie Elijah Hewsn (wokal, gitara), Josh Jenkinson (gitara), Robert Keating (Bas) i Ryan McMahon (perkusja) zapowiada: – Na naszym debiutanckim albumie w pełni eksplorujemy swoje brzmienie.

„Cheer Up Baby” to idealny utwór na rozpoczęcie promocji debiutanckiego albumu Inhaler. Chwytliwy singiel to jeden z pierwszych utworów, które zespół napisał, jednak w trakcie sesji nagraniowych do płyty i we współpracy z Antonym Gennem zyskał nowy swagger. – To jest świetny popowy utwór. Zabiera słuchaczy do naszych korzeni – wyjaśniają muzycy. Za reżsyerię klipu „Cheer Up Baby” odpowiada Joe Connor, który wcześniej tworzył teledyski m.in. dla The Rolling Stones, Coldplay i Biffy Clyro.

Czwórka przyjaciół założyła zespół jeszcze w szkole. Elijah Hewson, Robert Keating, Ryan McMahon i Josh Jenkinson złapali wspólny język dzięki muzycznym zainteresowaniom – The Stone Roses, Joy Division, The Strokes, The Cure, Interpol czy Depeche Mode. Dotychczasowy katalog zespołu liczy ponad 50 mln streamów. Zespół sprzedał 10 tysięcy biletów na swojej ostatniej trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii i Europie. Pierwotnie zespół miał rozpocząć nagrywanie debiutanckiego albumu w marcu 2020, ale lockdown spowodował opóźnienia w nagraniach. Muzycy Inhaler wykorzystali tę sytuację, by zmienić koncepcję debiutanckiego albumu.

– Ten dodatkowy czas, który siłą rzeczy zyskaliśmy przez pandemię, spędziliśmy na odkrywaniu nowych terytoriów. Pozwolił też spojrzeć na pewne sprawy z perspektywy. Wcześniej byliśmy trochę w amoku i skupialiśmy się tylko na tym, co będzie jutro, nie myśląc o dalszej przyszłości – przyznają artyści. Gdy Inhaler weszło latem 2020 do studia Narcissus w Londynie razem z Antonym Gennem, wizja na debiut uległa zmianie. Grupa nagrała pięć nowych utworów w wyniku nowego spojrzenia. Gdy cały świat wcisnął pauzę, Inhaler wspiął się na nowy poziom.

Inhaler – „It Won’t Always Be Like This” – lista utworów:

1. It Won’t Always Be Like This
2. My Honest Face
3. Slide Out The Window
4. Cheer Up Baby
5. A Night On The Floor
6. My King Will Be Kind
7. When It Breaks
8. Who’s Your Money On? (Plastic House)
9. Totally
10. Strange Time To Be Alive
11. In My Sleep

Polecane

Share This