Syn Chrisa Cornella portretuje zmarłego ojca w nowym klipie


2018.11.17

opublikował:

Syn Chrisa Cornella portretuje zmarłego ojca w nowym klipie

foto: P. Tarasewicz

Wczoraj ukazała się kompilacja podsumowująca karierę nieodżałowanego Chrisa Cornella. Wydawnictwo zatytułowane po prostu „Chris Cornell” jest dostępne na płytach winylowych oraz CD. Oprócz standardowej edycji do sklepów trafiło również złożone z czterech dysków wydanie specjalne, którego odsłuch znajdziecie poniżej.

Oprócz doskonale znanych utworów z całego dorobku Chrisa, obejmującego działalność solową, ale przede wszystkim z zespołami Temple Of The Dog, Soundgarden i Audioslave, na płytach znalazło się trochę nieznanego materiału. Poza wersjami koncertowymi i nowymi miksami mamy też m.in. niepublikowany wcześniej utwór „When Bad Does Good”, któremu towarzyszy teledysk z Christopher Cornell, czyli synem artysty w roli głównej.

W teledysku oglądamy Christophera w roli gazeciarza. To oczywiste nawiązanie do ojca, który zarabiał pierwsze pieniądze jeżdżąc na rowerze ulicami Seattle i rozwożąc prasę. Syn wokalisty i gitarzysty odwiedza także miejsca związane z karierą ojca, m.in. siedzibę wytwórni Sub Pop.

Dla mnie ten klip przedstawia mojego tatę i całą sztukę, którą tworzył przez całe swoje życie. To odzwierciedlenie tego, co jego muzyka znaczyła i znaczy teraz, nie tylko dla mnie i mojej rodziny, ale dla miasta Seattle i wszystkich jego fanów – komentuje Christopher Cornell.

Polecane

Share This