System Of A Down wraca do Polski

Muzycy odwiedzą nas latem.


2019.09.30

opublikował:

System Of A Down wraca do Polski

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

System Of A Down ponownie w Polsce. W 2020 grupa rusza w europejską trasę, która nie ominie także Polski. 30 czerwca zespół wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Organizatorem imprezy będzie agencja Live Nation. Sprzedaż biletów ruszy w piątek o 10:00. Wcześniej będą mogli je nabyć klienci Citi Handlowego oraz zarejestrowani użytkownicy Live Nation.

System of a Down, amerykański zespół grający hard rock/metal alternatywny, powróci do Polski 30 czerwca na koncert w TAURON Arenie Kraków. Zespół supportować będzie O.R.k.

Założony w 1994 roku, amerykańsko-ormiański zespół zgromadził żarliwych zwolenników na całym świecie i nigdy nie zawodził swoimi oszałamiającymi występami. Grupa osiągnęła ogromny sukces komercyjny, wydając 5 płyt, z których trzy zadebiutowały na szczycie listy Billboard. System of a Down był cztery razy nominowany do nagrody Grammy, a ich piosenka „B.Y.O.B.” wygrała tę nagrodę w kategorii Best Hard Rock performance w 2006 roku. System of a Down sprzedał ponad 40 milionów płyt na całym świecie.

Muzyka SOAD była określana na różne sposoby, ale zespół nie dba o etykietki. Jak powiedział Serj Tankian:- Dla mnie System of a Down nie jest zespołem progresywnym. Ale to oczywiście nie jest też typowy popowy projekt. Zdecydowanie przykładamy wagę do muzyki, by mieć pewność, że to jest coś, czego nikt wcześniej nie słyszał.

I jak stwierdził Shavo Odadjian: – Możesz porównywać nas do kogokolwiek masz ochotę. Nie obchodzi mnie to. Porównania i etykietki nie mają wpływu na ten zespół. Fakt pozostaje faktem: jesteśmy kim jesteśmy, a oni są kim są.

Zespół O.R.k., w skład którego wchodzą znany włoski wokalista, producent, wielokrotnie nagradzany kompozytor muzyki filmowej Lorenzo Esposito Fornasari, również znany jako LEF (wokal), Pat Mastelotto z King Crimson (perkusja), Colin Edwin z Porcupine Tree (bas) oraz Carmelo Pipitone z Marta Sui Tubi (gitara), będzie supportem podczas koncertu System of a Down w Krakowie.

O.R.k. łączy pierwotną energię z luźną akustyczną psychodeliką oraz stricte alternatywnym rockiem, jednak z dodatkiem otaczającej całość intensywnej elektroniki.

Kilka miesięcy temu zespół połączył siły z Serjem Tankianem z System of a Down, niewątpliwie jednym z największych i najsłynniejszych metalowych wokalistów, z którym stworzyli singiel „Black Blooms” promujący album „Ramagehead”.

Polecane

Share This