Szansa na Sukces się zmienia


2011.09.09

opublikował:

Szansa na Sukces się zmienia

To już dziewiętnasty sezon Szansy na sukces – programu, który zapoczątkował karierę między innymi Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Cerekwickiej, Ewy Farny czy też Anny Wyszkoni.

Szansa na sukces od lat promuje młodych, zdolnych ludzi, umożliwiając im publiczny debiut oraz spełnia marzenia wszystkich tych, którzy kochają śpiewać. Zapraszamy w każdą niedzielę do TVP2!

Szansa na sukces – Zespół Genesis, emisja 11 września  godz.15.15

Nowy sezon Szansa na sukces rozpoczyna specjalnym wydaniem, którego gościem będzie lider zespołu Genesis – Ray Wilson. Wykorzystane będą największe przeboje zespołu Genesis, również te które wykonywał pierwszy wokalista zespołu – Phil Collins.

Szansa na sukces – Dżem, emisja 18 września godz. 15.15

W tym wydaniu programu słuchać będziemy piosenek zespołu Dżem. Polska grupa grająca muzykę z pogranicza rocka i bluesa, która powstała w 1973 roku w Tychach, a pierwszym wokalistą był legendarny, nie żyjący już Ryszard Riedel. Zespół wydał ponad 20 albumów, a wiele utworów z ich repertuaru stało się wielkimi przebojami, np.: „Do kołyski”, „Jak malowany ptak” czy „Sen o Victorii”. Te i inne piosenki w programie śpiewać będą amatorzy wyłonieni droga eliminacji.

Szansa na sukces – Wysocki Maleńczuka, emisja 25 września godz. 15.05

W tym odcinku uczestnicy zmierzą się z utworami z płyty „Wysocki Maleńczuka”. Ten krążek to wielkie muzyczne wydarzenie, a zarazem jedna z najciekawszych płyt w dyskografii Macieja Maleńczuka. Artysta w mistrzowski sposób zinterpretował wiersze słynnego rosyjskiego barda i pieśniarza Włodzimierza Wysockiego. To absolutny powrót do korzeni muzyki, ponownie w towarzystwie zespołu Psychodancing. Piosenki z tej płyty śpiewać będą amatorzy wyłonieni drogą eliminacji.

Szansa na sukces – Myslovitz, emisja 2 października, godz. 15.10

W kolejnym wydaniu programu słuchać będziemy piosenek grupy Myslovitz. Polski zespół rockowy – założony w 1992 roku w Mysłowicach przezArtura Rojka – wydał 9 albumów i około 12 singli. Ich najnowszy krążek ukazał się w maju 2011 roku po sześcioletniej przerwie. W programie amatorzy wyłonieni drogą eliminacji śpiewać będą utwory z najnowszej płyty „Ukryte”, „Art. Brut” oraz z poprzedni takie jak: „Mieć czy być”, „My”, „Dla Ciebie”.

Szansa na sukces – Monika Brodka, emisja 9 października, godz. 15.15

Monika Brodka powraca do Szansy na sukces z nową płytą i nowym repertuarem. Album „Granda” to radykalny zwrot w karierze tej młodej wokalistki. Artystka porzuciła przebojową konwencję i zaprosiła do współpracy muzyków z niszowych zespołów: Pustki i Pogodno. Efekt? Jedenaście utworów w konwencji klubowej ale z mocnymi folkowymi akcentami – słychać trombitę, dudy, skrzypce i mandolinę. Płyta sprzedaje się rewelacyjne, a utwory szturmują listy przebojów. Nie mogło ich więc zabraknąć w Szansie na sukces. Będzie można usłyszeć m.in. „W pięciu smakach”, „Granda” czy „Krzyżówka dnia”, a śpiewać będą amatorzy wyłonieni droga eliminacji.

Szansa na sukces – Coma, emisja 16 października, godz. 15.15

Po raz pierwszy na jurorskiej kanapie Szansy na sukces rockowy zespół Coma. Grupa powstała trzynaście lat temu, ich muzyka to alternatywny rock,post grunge, metal alternatywny. Pierwszy debiutancki album zespołu „Pierwsze wyjście z mroku” z 2004 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. Utwory m.in. z tego krążka – Spadam, Ocalenie i Sto tysięcy jednakowych miast – będzie można usłyszeć również w Szansie na sukces. Kolejny album, kolejny sukces, a co za tym idzie – kolejny Fryderyk. Następne płyty to: Hipertrofia i Coma symfonicznie. Teraz zespół pracuje nad nową płytą.

Polecane

Share This