Szczegóły debiutu MashMish


2012.09.16

opublikował:

Szczegóły debiutu MashMish

MashMish to duet kompozytorski, który tworzą wokalistka Gosia Bernatowicz i pianista Marcin Kuczewski. Ich muzyka to przede wszystkim emocje, to one stoją u źródła kompozycji i tekstów. Projekt jest bardzo eklektyczny, lecz jednocześnie komunikatywny w formie. Na swoim debiutanckim krążku duet udowadnia, że melodyjne piosenki nie muszą być banalne, a alternatywne rozwiązania muzyczne nie odbierają utworom ich przebojowości.

Na płycie znajdziemy sporo elementów muzyki klasycznej, wiele nawiązań do stylistyki retro pop, soulu, rocka, elektroniki jak również do muzyki filmowej. Duet nie stroni od eksperymentów aranżacyjnych, łącząc elementy różnych, chwilami bardzo odległych od siebie gatunków muzycznych. W ich piosenkach flamenco ma prawo mieszać się z r`n`b,

a muzyka elektroniczna z kwintetem smyczkowym, nie ma żadnych muzycznych ograniczeń. Szukają tego, co nowe i nieodkryte.

Producentem krążka jest Marcin Kuczewski, a za współprodukcję odpowiedzialni są Gosia Bernatowicz oraz Marcin Gajko znany ze współpracy z Moniką Brodką czy Melą Koteluk. Przy produkcji pracował również realizator dźwięku a zarazem perkusista Chris Aiken współpracujący dotychczas z takimi artystami jak  Edyta Górniak. W nagraniach albumu wzięło udział wielu wyśmienitych muzyków: basista Michał Grott (Edyta Bartosiewicz), gitarzysta Piotr „Wino” Winnicki (John Porter, Soyka), gitarzysta flamenco Kuba Wagner,  Polska Orkiestra Radiowa oraz grający na stałe z duetem kwintet smyczkowy.

Pomysł projektu MashMish zrodził się w 2009 roku. Muzycy od początku wiedzieli, że chcą tworzyć razem autorski repertuar. Pomimo że prywatnie każde z nich słucha innej muzykii inspirują się różnymi artystami, gdy przychodzi do wspólnego komponowania i grania, doskonale się rozumieją.

Gosia i Marcin są finalistami drugiej edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka. Duet został uznany przez jurora programu Adama Sztabę za największe objawienie drugiej edycji Polsatowskiego talent show.

Lista Utworów:

1. Daj mi czas

2. Cud           

3. Kadr                      

4. Ucieknijmy           

5. Nieznajomi

6. No digas mas       

7. Tears

8. Why?                    

9. Secrets                  

10. Sweet & Sour  

11. Mismatched   

Polecane

Share This