Szczegóły koncertów Diany Krall

W ramach cyklu koncertów “Jazz raz po raz" Diana Krall wystąpi na trzech koncertach w Polsce


2009.04.16

opublikował:

Pierwszy z koncertów odbędzie się 6 listopada 2009 roku w Sali Kongresowej w Warszawie. Dzień później artystka zagra w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a 25 listopada pojawi się we wrocławskiej Hali Ludowej. Organizatorzy koncertów poinformowali już o cenach biletów na wszystkie koncerty Diany Krall w Polsce:

Warszawa: 500 zł, 400 zł, 300 zł, 200 zł, 100 zł

Zabrze: 320 zł, 250 zł, 180 zł

Wrocław: 280 zł, 230 zł, 180 zł

W sprzdaży do 15 kwietnia za pośrednictwem http://www.ticketpro.pl/http://www.ticketportal.pl/http://www.shortcut.pl/ . Punkty sprzedaży bezpośredniej w: Salonach EMPIK, Media Markt, Saturn, Shortcut Warszawa, Shortcut Wrocław. Sieć biur podróży współpracująca z Ticketportal (adresy punktów dostępne na  stronie http://www.ticketportal.pl/). Rezerwacja i sprzedaż wysyłkowa: tel.032-257-09-19, 257-16-05, email:[email protected]

DIANA KRALL – „Quiet Nights” Album

Do romantycznych chwil, kolacji przy świecach, spacerów nad brzegiem morza w blasku księżyca, pasuje tylko jeden określony gatunek muzyki. To prawda, ale nowy album Diany Krall „Quiet Nights”, jak twierdzi sama artystka, wcale taki nie jest! Materiał na nowej płycie artystki inspirowany jest brazylijską bossą, a w tekstach wcale nie ma sugestii, żeby wyjść gdzieś wieczorem z bliską osobą… chodzi właśnie o to, żeby zostać w domu…

„To nie są skromne i nieśmiałe piosenki jak „Peel Me A Grape”. To raczej coś, co szepcze się do ucha kochankowi leżąc obok niego w łóżku…”

To nie żarty! Począwszy od otwierającej album, znakomitej wersji „Where Or When” aż po końcową „You’re My Thrill”, nowa płyta Diany jest rozbrajająco intymna. Wszyscy, którym wydaje się, że dobrze znają Dianę Krall, że jej zmysłowy głos nie ma przed nimi tajemnic, będą zaskoczeni i zauroczeni. „Ta płyta jest zmysłowa, namiętna i erotyczna. Dokładnie taka jaka miała być… ”

Diana podkreśla, że spory udział w powstaniu tak niezwykłego albumu miał jej sprawdzony zespół współpracowników. Niezawodny quartet, producent Tommy LiPuma, inżynier nagrań Al. Schmitt i legendarny aranżer Claus Ogerman. To dzięki nim jej nowa płyta ma w sobie tę uwodzicielską moc. Nie bez znaczenia jest też ogromne muzyczne doświadczenie samej artystki. „Większość kompozycji nagraliśmy za pierwszym bądź drugim podejściem. „You my thrill” udało się za drugim podejściem, „Too Marvelous” za pierwszym…”.

Nawiązania do muzyki brazylijskiej na tej płycie wydają się być czymś absolutnie naturalnym. „Diana zawsze lubiła tę muzykę, potwierdza LiPuma, kiedy nagrywaliśmy „The Look Of Love” już wtedy bossa nova wydawała się najlepszym kierunkiem. „Quiet Nights” to w całości hołd dla tej muzyki. Diana zaśpiewała trzy brazylijskie klasyki, cztery kolejne utwory dopasowaliśmy rytmicznie do tego gatunku, są też trzy niezwykłe ballady. W sumie na płycie jest dziesięć kompozycji, które są najprawdziwszymi bossa novami”.

Z pewnością duży wpływ na brzmienie albumu Claus Ogerman, który współtworzył wiele pionierskich produkcji pierwszej fali bossa novy. Pracował z takimi artystami jak Jobim & Gilberto, Frank Sinatra, Stan Getz czy Bill Evans. Specjalnie dla Diany, wrócił z zasłużonej emerytury, co doskonale oddaje jego stosunek do tej artystki. LiPuma: „Myślę, że Claus pokochał Dianę od pierwszego spotkania. Zrezygnował na jakiś czas ze wszystkich projektów, jednak wciąż powtarzał, że „The Look Of Love” to jeden z najlepszych albumów jakie współtworzył. On naprawdę wierzy w Dianę”.

Sama Diana Krall darzy go ogromnym zaufaniem. „Ufam Clausowi bez najmniejszych zastrzeżeń. Kiedy spotkaliśmy się w Nowym Jorku zagrałam mu jakieś dwadzieścia pięć kompozycji. Razem wybraliśmy z tego piętnaście. Napisał do nich aranżacje i już nie było żadnych poprawek ani zmian”.

Zmysłowy? Erotyczny? Z pewnością ekscytujący!

Polecane