Szczegóły Rock In Arena


2011.01.27

opublikował:

Szczegóły Rock In Arena

Znany jest już godzinowy harmonogram imprezy Rock In Arena (12.02 Hala Areny w Poznaniu). Lutowe święto muzyki rozpocznie występ formacji Neony – laureata konkursu młodych kapel w Jarocinie, a zakończy koncert grupy Coma, której nikomu nie trzeba przedstawiać.

Oto jak wygląda pełna rozpiska:

14:00 otwarcie bram

15:30 Neony

16:10 Happy Pills

17:00 Acid Drinkers

18:30 Myslovitz

20:10 Strachy Na Lachy

21:40 Coma

Ostatnie bilety na to wydarzenie można nabywać w poznańskich punktach: kasy Hali Arena, CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe, Carton Shop oraz na stronie bilety24.pl.

* * *

Rock In Arena 2011 to kontynuacja doskonale przyjętej, wyprzedanej do ostatniego miejsca ubiegłorocznej imprezy. Drugą edycję uświetni występ formacji Myslovitz, która aktualnie pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa pracuje nad nowym albumem, następcą „Happiness is easy” z 2006 roku. Myslovitz to jedna z najważniejszych grup lat dziewięćdziesiątych oraz obecnej dekady. Ich płyty „Z rozmyślań przy śniadaniu”, „Miłość w czasach popkultury” czy „Korova Milky Bar” uważane są za szczytowe osiągnięcia polskiego rocka ostatnich lat. Zespół kierowany przez Artura Rojka stworzył niezliczoną ilość przebojów, doskonale sprawdzających się podczas występów na żywo. Koncert w Arenie będzie doskonałą okazję do poznania nowych nagrań Myslovitz w przededniu wydania ich na nowym albumie.

W Arenie zagra także Coma. To bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych XXI wieku! Ma na swoim trzy doskonale przyjęte płyty: „Pierwsze Wyjście z Mroku” (2004), „Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków” (2006) oraz „Hipertrofia” (2008). Ostatni z tych albumów przyniósł Comie trzy Fryderyki: w kategoriach Grupa Roku, Wokalista Roku oraz Album Roku Rock. Wokalista formacji Piotr Rogucki uznawany jest za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie rockowej. W 2010 roku grupa wydała aż trzy albumy: „Live”, „Symfonicznie” oraz płytę anglojęzyczną. Żywiołem Comy są hipnotyzujące występy na żywo czego dowodem bez wątpienia będzie koncert w Arenie.

Kierowana przez Grabaża Strachy Na Lachy to pierwszy z lokalnych akcentów Rock In Areny. Strachy opromienione otrzymaniem prestiżowej nagrody Mateusza Trójki nadal promują doskonały album „Dodekafonia” uważany za szczytowe osiągnięcie formacji. Koncerty Strachów w Poznaniu przed własną publicznością to zawsze niezapomniane wydarzenia, nie inaczej będzie zapewne i tym razem. Strachy Na Lachy mają na swoim koncie pięć albumów: „Strachy na lachy” (2003), „Piła tango” (2005), „Autor” (2007), „Zakazane piosenki” (2008) oraz „Dodekafonia” (2010).

W Arenie wystąpią także Acid Drinkers. Legendarna wielkopolska metalowa formacja wydała niedawno album „Fishdick zwei”, świetnie przyjętą kontynuację płyty „Fishdick”. Podobnie jak pierwsza część także „Dwójka” zawiera doskonałe covery piosenek pochodzących z najróżniejszych muzycznych bajek. Krążek promował singiel „Love Shack”, przeróbka hitu B-52`s, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Brachaczek. Na płycie udziela się także Czesław Mozil.

Happy Pills to kolejny poznański zespół, jaki pojawi się w Arenie. To jedna z najciekawszych alternatywnych formacji lat dziewięćdziesiątych. Wydała wówczas świetne płyty „Soft” oraz „Lo-Fi”. Współpracowała z legendarnym Schneiderem TM. Grupa rozwiązała się w 2001 krótko po wydaniu albumu „Smile”. Wróciła na początku 2009 z nową wokalistką Natalią Fiedorczuk (Orchid, Pl.otki). Wiosną 2010 wydała nowy album „Retrosexual” z premierowym materiałem. Krążek promowała piosenka „Beautiful Boys”.

Na Rock In Arena wystąpi także grupa Neony. Wrocławska formacja to laureat nagrody jury tegorocznego Festiwalu w Jarocinie.

Polecane

Share This