Sziget Festival 2012 – na żywo w YouTube

Wśród transmitowanych koncertów znajdą się Korn, Placebo, Sum 41, Hurt oraz Deus


2012.08.08

opublikował:

Sziget Festival 2012 – na żywo w YouTube

Dziś startuje Sziget Festival 2012. Jeśli nie możesz być w Budapeszcie, a koniecznie chcesz zobaczyć, co dzieje się na malowniczej wyspie w sercu węgierskiej stolicy, to warto zajrzeć na YT. Na oficjalnym kanale festiwalu, po raz pierwszy w jego historii będzie można na żywo oglądać koncerty największych gwiazd, m.in: Korn, Placebo, Sum 41, Hurt, Deus oraz wielu innych.

Sziget Festiwal oferuje najbardziej zróżnicowaną listę wykonawców ze wszystkich europejskich festiwali muzycznych. Na scenie głównej występowali po sobie tacy artyści, jak Faith No More, Manic Street Preachers, The Prodigy, Placebo, Fatboy Slim, The Offspring, Snow Patrol, Klaxons, Bloc Party, Ska-P, Maxïmo Park, The Subways, The Ting Tings i wielu innych. Na scenie World Music wystąpiły takie znakomitości jak Haled, Amadu & Mariam, Calexico, So Kalmery, Speed Caravan, Orquesta Buena Vista Social Club, 08001 czy Figli Di Madre Ignota. Poza tym, w namiocie o powierzchni 2700 metrów kwadratowych, przeznaczonym dla artystów grających muzykę elektroniczną można było do tej pory usłyszeć gwiazdy pokroju Armin Van Buuren, Pete Tong, Paul Oakenfold czy Eric Prydz.

Międzynarodowe gwiazdy pojawią się również w namiotach zadedykowanych muzyce Hard Rock oraz Indie, które przygotowane są na pomieszczenie do kilku tysięcy osób. Na festiwalu znajdzie się coś dla każdego – jest namiot prezentujący kulturę gejów i lesbijek, muzykę jazzową i bluesową, scenę latyno amerykańską, bałkańską, folkową, muzykę klasyczną, wieczory literackie, komediowe stand-up`y, cyrk, pokazy filmowe i teatralne, występy taneczne i wiele, wiele innych.

Bilet kempingowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 225EUR

Bilet nie-kempingowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 195EUR

Bilet kempingowy dla pojazdów:

Od 1-go maja i na miejscu: 120EUR

Bilet jednodniowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 45EUR

6-13.08.2012 BUDAPEST, WYSPA OBUDAI

Szczegóły wkrótce na polskiej stronie: www.szigetfest.pl

Polecane