Szwedzki Bombus na dwóch koncertach jesienią


2013.08.28

opublikował:

Szwedzki Bombus na dwóch koncertach jesienią

Mająca za sobą udany debiut szwedzka grupa Bombus zagra w Polsce dwukrotnie – 3 grudnia w warszawskiej Hydrozagadce i 4 grudnia Pod Minogą w Poznaniu.

Bombus tworzą czterej Szwedzi z Göteborga: Feffe, Matte, Jonas i Peter. Zespół powstał pod koniec 2008 roku, a na jego brzmienie (muzycy twierdzą, że jedyny gatunek w jaki się wpisują to „Heavy Duty Bomboozle Bonanza”) największy wpływ mieli The Melvins, Black Sabbath, Jesus Lizard i Poison Idea. Formacja bardzo szybko wydała swoją debiutancką płytę, „Bombus”, która ukazała się w maju 2010 roku, niespełna półtora roku od powstania zespołu. Album okazał się błyskotliwym debiutem i uplasował się na szczycie Swedish Review Chart w 2010 roku, zyskując rozgłos również zagranicą. O Bombus głośno zrobiło się przede wszystkim w Niemczech, gdzie ich debiut wychwalał Spiegel-Online, a Metal Hammer ogłosił ich mianem niepokornego dziecka Motorhead, Entombed i Venom.

Pod koniec sierpnia 2013 roku ukaże się ich najnowszy, drugi album, zatytułowany „The Poet And The Parrot”, a już w grudniu polska widownia będzie miała szansę się przekonać, czy rację miał niemiecki „Visions” twierdząc, że Bombus brzmi jak ekstremalnie wkurzone Motorhead.

Polecane

Share This