Taco Hemingway opowiedział o swojej wyśnionej Polsce


2020.06.25

opublikował:

Taco Hemingway opowiedział o swojej wyśnionej Polsce

fot. Piotr Tarasewicz

„Fifi, pierwsza dama, większość czasu spędzam milcząc, ale chciałem pomóc, bo to p******ony hip-hop” – nawijał Hot16 Taconafide Taco Hemingway. Wówczas raper zaangażował się w pomoc polskiej służbie zdrowia, teraz wspiera kampanię olsnienie.eu, mającą na celu zachęcać Polaków do oddawania głosów. Raper wspólnie z Bartoszem Bielenią i Krzysztofem Gonciarzem opowiadają o swojej wyśnionej Polsce w serii filmów opublikowanych w mediach społecznościowych.

Jak w takim razie wygląda wyśniona Polska autora „Cafe Belga”? Artysta gorzko stwierdza, że ona nie istnieje, kończąc jednak smutnym: – Jeszcze.

Moja wyśniona Polska jest krajem ludzi robiących swoje. Ludzi zbyt zajętych żeby zaglądać innym do spialni, do portfela, do modlitewnika. W której jak zaglądasz drugiej osobie do garnka, to tylko żeby się upewnić, że ta osoba ma co jeść. Wiesz, bo niemowlęta przychodzą na świat z całą paletą emocji – niektóre drą się wniebogłosy, niektóre łkają cichutko, niektóre w ogóle milczą, jakby analizowały tę przedziwną sytuację, która je spotkała, niektóre się śmieją, jakby rozumiały. Ale żadne z nich nie przychodzi na świat nienawidząc. I w mojej wyśnionej Polsce nikt ich tej nienawiści po prostu nie nauczy. Moja wyśniona Polska nie istnieje. Jeszcze – mówi Taco Hemingway.

Sprawdź też: „Teksty, rymy, rapy” – nowa płyta Taco Hemingwaya w lipcu?

Dla artysty to już druga współpraca z inicjatorami akcji olsnienie.eu. Przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi Taco zachęcał do głosowania wspólnie z m.in. Peją, Sokołem, Borixonem, Żabsonem, Young Igim i Kizo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez olsnienie.eu (@olsnienie.eu)

Polecane


Share This