Taco Hemingway prezentuje pierwszy singiel promujący jedną z nadchodzących płyt


2020.07.29

opublikował:

Taco Hemingway prezentuje pierwszy singiel promujący jedną z nadchodzących płyt

fot. mat. pras.

Zgodnie z zapowiedzią Taco Hemingway podzielił się dziś ze słuchaczami premierowym numerem. „Michael Essien Birthday Party” to pierwsza zapowiedź „Europy”, jednej z dwóch szykowanych przez niego płyt.

Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki – komentuje artysta.

“Michael Essien Birthday Party” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “Europa”. Album powstawał symultanicznie z “Jarmarkiem” i tak też będzie wydany. Praca nad “Europą” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “Jarmarku”. Pierwszy singiel z “Jarmarku”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “Michael Essien Birthday Party” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom.

Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi/słuchaczce decyzję, który zechce zakupić.

“Jarmark” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “Europa” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i popierdolenia, tak jak robię to dokładnie w tym momencie – wyjaśnia artysta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway)

Polecane

Share This