Taco Hemingway szykuje limitowane wydawnictwo


2020.03.09

opublikował:

Taco Hemingway szykuje limitowane wydawnictwo

fot. P. Tarasewicz

Każde nowe wydawnictwo Taco Hemingwaya trafia do sieci za darmo, mimo to fani chętnie sięgają po fizyczne nośniki z płytami i epkami swojego idola. Już w kwietniu do rąk słuchaczy trafi wyjątkowe wydawnictwo Taco – winylowa edycja „Szprycera” z 2017 roku. Epka, która na CD sprzedała się w nakładzie pozwalającym na przyznanie platyny, będzie dostępna na winylu po raz pierwszy. Kolorowe wydanie materiału jest jednym z wydawnictw szykowanych przez rodzimych artystów na tegoroczny Record Store Day, który przypada 18 kwietnia.

W akcji bierze udział 30 sklepów w Polsce i to w nich należy szukać limitowanego do 1000 egzemplarzy nakładu „Szprycera”. Szczegóły wydania pozostają póki co nieznane. Wiemy natomiast, że w ramach Record Store Day 2020 doczekamy się także wyjątkowej wersji singla „Że” Heya. Grupa wyda w kwietniu śliczny, ręcznie numerowany splatter, którego nakład wyniesie tylko 300 egzemplarzy.

Specjalne wydawnictwa szykują także Percival i From Today. Ten pierwszy zespół wydaje koncert z Pyrkonu, na którym zaprezentował swoje utwory z gry „Wiedźmin 3: Dziki gon”, From Today będą mieć dla Was natomiast 200 egzemplarzy swojego debiutu na zielonej płycie. Gratkę dla miłośników jazzu szykuje także Warner Music Poland. W RSD do sprzedaży trafi kolorowy winyl z albumem „Music For K” Tomasza Stańki. To drugie po ubiegłorocznym, różowym „Astigmatic” kolorowe wydawnictwo z serii Polish Jazz.

Szczegóły tegorocznego Record Store Day znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This