Taco Hemingway: „To właśnie w naszej liczebności i wspólnocie tkwi siła, przed którą każdy tyran drży”


2022.02.28

opublikował:

Taco Hemingway: „To właśnie w naszej liczebności i wspólnocie tkwi siła, przed którą każdy tyran drży”

foto: P. Tarasewicz

Taco Hemingway rzadko udziela się w mediach społecznościowych. Jego profile ożywają tylko kiedy coś wydaje lub ogłasza trasę oraz w chwilach, w których raper chce zabrać głos w ważnej społeczno-politycznej sprawie. Dziś artysta zachęcił słuchaczy do finansowego wsparcia Ukraińców, podkreślając, jak ważna w trudnych dla nich chwilach jest nasza solidarność.

Jak wielu z was, od czwartku nieustannie śledzę informacje dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę. Sytuacja, której nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić w XXI wieku, stała się brutalną rzeczywistością. W takich chwilach każdy ma prawo dać się obezwładnić przez poczucie beznadziei i bezradności. Musimy jednak pamiętać, że technologia przyniosła światu bezprecedensowe możliwości solidaryzacji.

Każdy z nas ma możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec agresji i dołożenia swojej cegiełki do odbudowy lepszego świata. Przelewam 100 000 złotych na pomoc Ukrainie i apeluję do wszystkich czytających ten post, by poświęcili dwie minuty ze swojego dnia na zrobienie przelewu na jakąkolwiek kwotę, którą uważają za słuszną. Może zabrzmieć to jak truizm, ale dosłownie każda złotówka jest na wagę złota – to właśnie w naszej liczebności i wspólnocie tkwi siła, przed którą każdy tyran drży.

Kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy, którzy jeszcze tydzień temu zajmowali się życiem codziennym, snuli plany, kochali się i uczyli, pielęgnowali rośliny i wyprowadzali psy na spacer, obecnie uciekają przed wojną, chowają się po piwnicach przed ostrzałem rakiet albo pobierają broń z ciężarówek, by stawić heroiczny opór najeźdźcy. To są dokładnie tacy sami ludzie jak ja i ty. Możemy i musimy im pomóc. Obserwując reakcję świata, kontynentu i moich rodaków mogę śmiało przyznać, że w takich chwilach jestem dumny z bycia Polakiem i Europejczykiem.

Slava Ukraini. Nie zostawimy was samych. Nigdy – napisał raper.

Polecane

Share This