Taco nagrał trzy numery z Arturem Rojkiem


2020.08.19

opublikował:

Taco nagrał trzy numery z Arturem Rojkiem

fot. mat. pras.

Pod koniec lipca Taco pokazał fanom okładkę swojego najnowszego albumu i opublikował numer „Michael Essien Birthday Party”, będący zapowiedzią – „Europy” – jednej z dwóch szykowanych przez niego płyt.

– Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki – komentował artysta.

– “Michael Essien Birthday Party” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “Europa”. Album powstawał symultanicznie z “Jarmarkiem” i tak też będzie wydany. Praca nad “Europą” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “Jarmarku”. Pierwszy singiel z “Jarmarku”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “Michael Essien Birthday Party” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom.

– Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi/słuchaczce decyzję, który zechce zakupić. “Jarmark” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “Europa” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i popierdolenia, tak jak robię to dokładnie w tym momencie – wyjaśnia artysta.

Dziś poznaliśmy listę utworów i wszystkich gości, którzy pojawią się na najnowszym wydawnictwie Taco. Znaleźli się wśród nich: Artur Rojek, Gruby Mielzky, Catchup, Kacha z Coals, Bedoes, Szpaku, OKI i Borucci. Za produkcję utworów odpowiadali m.in. Zeppy Ze, Lanek, Rumak czy Borucci.

Prezentujemy tracklisty nadchodzących płyt Taco Hemingwaya. Zbliżamy się do końca limitowanego nakładu pakietu JARMARK+EUROPA z dodatkowymi utworami – poinformował label 2020 na swoim Instagramie.

Płytę można zamawiać na stronie jarmarkeuropa.com

Źródło: Instagram / YouTube

Polecane


Share This