Taco po publikacji płyty: „Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni”


2019.07.23

opublikował:

Taco po publikacji płyty: „Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni”

fot. P. Tarasewicz

W sieci niespodziewanie pojawił się nowy album Taco Hemingwaya „POCZTÓWKA Z WWA, LATO 2019”. Artysta zaskoczył fanów, którzy odliczali dni do zaplanowanej na 9 sierpnia sklepowej premiery. Fizyczna wersja płyty faktycznie pojawi się właśnie tego dnia, tymczasem już teraz materiał jest dostępny na kanale rapera, na platformach streamingowych oraz oczywiście na www.tacohemingway.com, skąd można go pobrać za darmo.

Taco wyjaśnił, że jego twórczość zawsze będzie dostępna za darmo dla tych, którzy zadowolą się plikami mp3. Artysta spłaca w ten sposób dług zaciągnięty wobec muzyki w czasach, kiedy kupował pirackie płyty, a potem ściągał je z sieci.

Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hip-hopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiała mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda rosła wprost proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. Niemniej jednak te setki przesłuchanych albumów, nielegalnie nabytych, wpłynęły na to jakim zostałem człowiekiem oraz muzykiem (no dobra — “muzykiem”). Wraz z wydaniem “Trójkąta warszawskiego” obiecałem więc sobie, że – celem spłacenia długu – moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich – skomentował Taco.

“POCZTÓWKĘ” wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak.
W sprawie ogłoszonej daty sierpniowej — mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zmyłkę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o premierę fizyczną. Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni. Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel. Teraz możecie naprawdę zdecydować, czy płyta zasługuje na dołączenie do waszej kolekcji – wyjaśnił raper.

Na sam koniec pozwólcie, że zabrzmię jak typowy raper: dziękuję wam za wsparcie. Tylko dzięki wam mogę codziennie robić to, co kocham.

Do następnego! Na zdrowie, Fifi – zakończył.

Fizyczne egzemplarze „POCZTÓWKI Z WWA, LATO 2019” nadal możecie zamawiać w Asfalt Shopie i na stronie rapera.

Polecane

Share This