Tajny Koncert Vavamuffin w Bytomiu


2012.06.02

opublikował:

Tajny Koncert Vavamuffin w Bytomiu

Lokalizacja ostatniego Tajnego Koncertu zespołu Vavamuffin w piątkowy (1 czerwca) wieczór przestała być sekretem! Wieża szybu Krystyna, o charakterystycznym kształcie młota górniczego –  jeden z 7 cudów architektury Śląska, stała się świadkiem trzeciego przystanku Red Bull Tourbus Tajne Koncerty.

Kopalnia „Szombierki”, która zakończyła działalność w 1998 roku, w piątkowy wieczór na nowo ożyła. To właśnie u podnóża Szybu Krystyna miał miejsce ostatni Tajny Koncert zespołu Vavamuffin. Na to wydarzenie nie można było kupić biletu – szczęśliwcy, którym udało się zdobyć wejściówkę w konkursie radiowym, do ostatniej chwili nie wiedzieli, gdzie odbędzie się koncert. Mimo kapryśnej pogody śląska publiczność nie zawiodła. Blisko 500 osób punktualnie o godzinie szóstej stawiło się na Placu Sejmu Śląskiego, skąd zostali przewiezieni w miejsce Tajnego Koncertu w Bytomiu.

Punktualnie o dziewiątej na dach autobusu weszli członkowie ekipy Vavamuffin wywołując tym samym gromki aplauz zgromadzonych. Jesienna pogoda nie była w stanie pokrzyżować planów jednego z najbardziej cenionych polskich kolektywów reggae, który rozgrzał zgromadzonych jamajskimi dźwiękami.

Dzisiejszy przystanek był trzecim i ostatnim na trasie Red Bull Tourbus Tajne Koncerty z Vavamuffin. Poznański Fort 1, zajezdnia Grabiszyńska we Wrocławiu oraz Szyb Krystyna w Bytomiu – to właśnie tajne lokalizacje tej wyjątkowej trasy muzycznej, a muzyka w murach niedostępnych wcześniej obiektów –  to tylko niektóre znamiona projektu.


1 czerwca również ogłoszonych zostało 10 kapel wybranych przez internautów w serwisie cgm.pl, które w ramach projektu  Red Bull Tourbus Rytmy Młodych mają szansę zagrać na Festiwalu Jarocin. Spośród ponad 24 000 głosów większość zdobyli: The Black Hearts, Party Hard, Upside Down, Curly Heads, Rust, Ocean Of Noise, Sight To Behold, Bridgetown, Jarecki i Szezlong.

Wybrane przez internautów kapele wystąpią 19 lipca w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Jury wybierze 2 wyróżnione zespoły, które zagrają na Małej Scenie Red Bull Tourbus w Jarocinie 20 i 21 lipca. Dołączą one do wcześniej wybranych kapel Vermones, Searching for Calm, Power of Trinity oraz Irena.

Polecane

Share This