Tame Impala prezentuje nowy singiel


2019.10.29

opublikował:

Tame Impala prezentuje nowy singiel

fot. Neil Krug

Tame Impala wreszcie podali datę premiery nowego albumu „The Slow Rush”. Krążek trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 14 lutego 2020. Już teraz można posłuchać nowego singla zapowiadającego wydawnictwo – „It Might Be Time”.

„The Slow Rush” nagrywano w Los Angeles oraz w rodzinnym mieście Kevina Parkera, Fremantle w Australii. Na płytę trafi 12 utworów w całości wyprodukowanych i zmiksowanych przez lidera Tame Impala.

„It Might Be Time” to paranoiczny cień odbijający się na pięcie Achillesa. To przerażająca idea, że twoje mojo wyszło na spacer i może już nie wrócić. To poddawanie w wątpliwość, zastanawianie się: „czy ja wciąż to mam? Czy kiedykolwiek to miałem?”. Twój paranoiczny wewnętrzny obserwator drwiący z twojego własnego zaprzeczenia, każący ci się obudzić i zaakceptować, że skończył się twój okres ochronny. Dynamiczny, dosadny prog-pop, z pulsującym klawiszowym groove’em, przerywanym przez uderzenia niespokojnej perkusji i z elementami niespokojnego, wewnętrznego funku. Psychodeliczna bomba grożąca eksplozją – „It Might Be Time” to oręż, z którym Tame Impala podbije 2020 rok.

Kevin Parker w rozmowie z „The New York Times” na początku tego roku powiedział:

Wiele piosenek opowiada o idei przemijania, o flashbackach, które przewijają ci się przed oczami. Koncept przemijania czasu zawsze bardzo mnie pochłaniał. Jest w tym coś prawdziwie odurzającego.

Okładka albumu powstała we współpracy z fotografem Neilem Krugiem i symbolizuje wytwory ludzkości przechwycone przez naturę, jakby w mgnieniu oka.

Ostatnim albumem Tame Impala jest „Currents” z 2015 roku.

Polecane

Share This