„Tanki” – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album


2020.02.28

opublikował:

„Tanki” – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album

fot. mat. pras.

Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym singlem „Tanki” zapowiada solowy album, który ukaże się jesienią 2020 roku. Utwór utrzymany w konwencji progresywnego popu, z mocnym akcentem gitar to uniwersalna opowieść o tym, aby się nie poddawać, wyciągać lekcje i iść dalej. Singiel i klip są już w sieci.

Muzyka towarzyszy Pawłowi Turowi od wczesnego dzieciństwa. W liceum założył swój pierwszy rockowy zespół Centrala57, z którym nagrał dziewięć płyt i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Jak sam przyznaje: od dawna czuję, że scena to moje miejsce. Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin.

Paweł szuka w muzyce różnorodności, emocji i energii. Gitara to dla niego najważniejszy instrument: Muzyka to ja, ja to gitara – mówi o sobie Paweł. Gitara też dominuje w jego piosenkach. Ma rozległe zainteresowania muzyczne – zaczynając od Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, przez Andrzeja Zauchę, Klausa Mitffocha, czy The Cure i Pink Floyd.

Był też moment w jego życiu, kiedy pasja do muzyki pomogła mu stanąć na nogi. Lekcję tego, aby się nie poddawać zawarł w utworze Tanki: Pierwszy utwór, który zapowiada mój solowy album ma uniwersalny wydźwięk – można go rozumieć na kilku płaszczyznach. Wojna, niepokój, smutek, uzależnienie, ale też nauka, żeby stawić czoło przeciwnościom, wyciągnąć wnioski i iść ku dobremu – mówi Paweł Tur.

Polecane

Share This