Targi Muzyczne Audioriver 2011


2011.07.19

opublikował:

Targi Muzyczne Audioriver 2011

W trakcie piątku i soboty 29 i 30 lipca poznamy bliżej niemal 20 firm i organizacji, posłuchamy kilku godzin muzyki i będziemy mogli uczestniczyć w ekskluzywnych warsztatach Red Bull Music Academy. To wszystko na rynku Starego Miasta w ramach projektu Rynek Niezależny Audioriver.

Zacznijmy od wspomnianych warsztatów Red Bull Music Academy, które w tym roku zapowiadają się naprawdę elektryzująco. Poprowadzą je bowiem Gilles Peterson i duet Modeselektor, czyli jedne z najważniejszych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Audioriver! Ten pierwszy to czołowa postać BBC Radio 1 i wielki autorytet. Z kolei Modeselektor to szalony tandem, który wraz z Apparatem tworzy grupę Moderat – to ona przed dwoma laty zatrzęsła elektronicznym światem. Oprócz spotkań z wyżej wymienionymi, odbędzie się także infosesja z polskimi abolwentami Red Bull Music Academy. Co więcej – absolwentów będzie można także usłyszeć na scenie muzycznej na rynku. Wystąpią na niej m.in. Eltron John, Mic Ostap i Seb Skalski. Oprócz nich o program muzyczny na tejże scenie zadbają także Leon, Optymist, Luke Hiero, Pavlo i Ice.

Jeśli zaś chodzi o samych wystawców, to zostali oni wyselekcjonowani z ponad 30 zgłoszeń. Wśród wybranych znalazły się firmy prezentujące się w zeszłym roku, jak organizator Free Form Festivalu – Good Music Productions, portal Electroclash.pl i Pink Kong Records, projektanci z IM@HOME, agencja artystyczna lubiszTo!, Detroit Zdrój i 1500 m2 do wynajęcia, radio RTS.FM, dystrybutor marek Vestax i Ortofon – Mediam oraz sklep muzyczny Skylark Records.

Do nich dołączy gros organizacji, które pokażą się na rynku Starego Miasta po raz pierwszy. Będzie to Fundacja Plateaux, która odpowiada m.in. za festiwal o tej samej nazwie, dwa sklepy płytowe: Mash-Up Records i Side One, młody label New Moon Recordings, organizatorzy licznych imprez klubowych: Fundacja Kultural Kolektiv i Elektropunkz, lubelski klub Soundbar, Friday:PM, czyli firma tworząca aplikcje na telefony komórkowe wspomagające interakcję publiczności z artystami i festiwalami, a także Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, która zaprezentuje specjalizację „produkcja i realizacja muzyki“ na kierunku kulturoznastwo.

Na rynku Starego Miasta znajdziecie także namiot Red Bull Music Academy, Spółki Akcyjnej oraz punkt sklepu Embros, w którym kupić będzie można odzież i gadżety Audioriver. Na www.audioriver.embros.pl właśnie pojawiła się tegoroczna kolekcja.

Red Bull Music Academy jest partnerem projektu Rynek Niezależny Audioriver. Wstęp na warsztaty Akademii jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszej rejestracji. Więcej info na ten temat już wkrótce na www.audioriver.pl. Tegoroczne Targi trwają w piątek 29 lipca od 18:00 do 21:00 i w sobotę 30 lipca od 10:00 do 21:00. Infosesje odbędą się w sobotę. Godziny infosesji i występów zostaną podane wkrótce.

Wstęp na Targi Muzyczne Audioriver jest bezpłatny.

Polecane

Share This