Tatiana Okupnik rusza z nowym kobiecym cyklem łamiącym tabu


2020.06.29

opublikował:

Tatiana Okupnik rusza z nowym kobiecym cyklem łamiącym tabu

Tatiana Okupnik rusza z nową serią na swoim Instagramie. Artystka rozpoczyna cykl „Liczby mają imiona”, w którym będzie poruszała kobiece sprawy i łamała tabu. Piosenkarka chce w ten sposób kruszyć mury i dołożyć swoją cegiełkę do procesu oswajania wstydliwych oraz często pomijanych tematów. Jak ujawnia piosenkarka pierwszy etap jej planu to cykl rozmów z jej znajomymi, sąsiadkami, przyjaciółkami.

Decydując się na opowiedzenie swoich historii dziewczyny wykazały się odwagą ale też niektóre z nich musiały przełamać wstyd. Wszystkim nam przyświeca jeden podstawowy cel. Chcemy, żeby dziewczyny, które może akurat borykają się z podobnymi problemami, które poruszymy w filmikach nie czuły się same ze swoimi przeżyciami oraz, żeby wiedziały, że czasem trzeba sięgnąć po pomoc. Czy to pomoc najbliższych, czy też specjalistyczną – mówi Okupnik.

Nowy odcinek z pierwszą bohaterką pojawi się na profilu piosenkarki w poniedziałek wieczorem.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kaczor BRS, Słoń i Jongmen łączą siły we wspólnym numerze

Wyświetl ten post na Instagramie.

Moje doświadczenia oraz rozmowy z bliskimi mi kobietami uświadomiły mi jak wiele tabu istnieje w tematach okołokobiecych. Zastanawiałam się jak mogę wpłynąć na to, żeby zacząć niektóre z nich kruszyć. Chcę mieć swoją cegiełkę w procesie oswajania wstydliwych i często pomijanych tematów. Mam plan, który będę stopniowo realizowała. Nie sama! Pierwszy etap mojego planu to cykl rozmów, do których udało mi się namówic “moje dziewczyny”, znajome, przyjaciółki, sąsiadki. Decydując się na opowiedzenie swoich historii dziewczyny wykazały się odwagą ale też niektóre z nich musiały przełamać wstyd. Wszystkim nam przyświeca jeden podstawowy cel. Chcemy, żeby dziewczyny, które może akurat borykają się z podobnymi problemami, które poruszymy w filmikach nie czuły się same ze swoimi przeżyciami oraz, żeby wiedziały, że czasem trzeba sięgnąć po pomoc. Czy to pomoc najbliższych, czy też specjalistyczną. Jednocześnie chcę pokazać filmikami, że te wstydliwe i ignorowane często tematy są bardziej powszechne niż mogłoby się wydawać. Statystyki mają twarze a liczby imiona… Bardzo się cieszę, że dziś wieczorem będę mogła Wam przedstawić pierwszą bohaterkę cyklu filmików, który rozpoczynam. Cyklowi nadałam tytuł: “Liczby mają imiona”. Do zobaczenia wieczorem:-)

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Polecane


Share This