Tatiana zagra dla 300 tysięcy ludzi?

Wokalistka pojawi się w najbliższą sobotę na imprezie Stockholm Pride 2011.


2011.08.04

opublikował:

Tatiana zagra dla 300 tysięcy ludzi?

Stockholm Pride reklamuje się jako „wielkie święto Praw Człowieka i Równości”. „Dajemy wam możliwość świętowania rozwoju, jaki poczynił ruch LGBTQ. Jednocześnie uświadamiamy, że wciąż czeka nas długa droga do społeczeństwa całkowicie otwartego„, czytamy na oficjalnej stronie imprezy.

Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w poniedziałek, 1 sierpnia. Przez cały tydzień w Sztokholmie – a w szczególności w tamtejszych Ogrodach Królewskich – odbywać się będą koncerty, występy, wystawy, konferencje, debaty i inne akcje społeczne.

Najważniejszym punktem programu tegorocznego Stockholm Pride będzie sobotnia „Party Night”. Od popołudnia do północy we wspomnianych Ogrodach Królewskich wystąpią artyści z całego świata – nie tylko ze Szwecji, ale także ze Stanów Zjednoczonych (Adam Tyler), Australii (Anthony Callea) i… Polski. Choć na oficjalnej stronie festiwalu Tatiana Okupnik figuruje jako „pochodząca z Wielkiej Brytanii„, chyba możemy ją uznać za polską przedstawicielkę na tej imprezie.

A, dodajmy, Stockholm Pride nie jest zwykłym cyklem eventów skupionych wokół marszu równości. Jak czytamy na Facebooku Tatiany, w ubiegłym roku na festiwalu bawiło się 300 tysięcy ludzi!

Polecane